XVII Niedziela Zwykła – 24.07.2022

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • Przeżywamy dzisiaj ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Jest obchodzony co roku w całym Kościele w czwartą niedzielę lipca, w okolicach święta świętych Joachima i Anny, „dziadków” Jezusa.  Papież Franciszek: Spoczywa na nas wielka odpowiedzialność wobec nowych pokoleń. Pamiętajmy: dziadkowie i osoby starsze są chlebem, który karmi nasze życie, są ukrytą mądrością ludu, dlatego powinniśmy je doceniać, i po to ustanowiłem ten dzień. Módlmy się za osoby starsze, aby stały się nauczycielami czułości, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością – zachęcił Ojciec Święty. 
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom z ul. Fabrycznej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na kwiaty. Było siedem osób. Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższa niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy ul. Wysockiej.
  • W poniedziałek święto św. Jakuba Ap. 
  • We wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców NMP.
  • Przypominam, że sierpniu wyrusza z naszej diecezji dwie piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Jedna na 15 sierpnia, a druga na 26 sierpnia. Zachęcam, abyśmy przemyśleli możliwość udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Propozycję tę kieruję szczególnie do młodych. 
  • Dziękujemy bardzo Paniom: Ewie i Irenie oraz Panu Adamowi za prace porządkowe wokół kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać. 
  • Przed dwoma tygodniami został zamontowany witraż w okrągłym oknie nad głównym wejściem do kościoła. Jest to tzw. witraż nocny. Ostatecznie został w piątek podświetlony tak, aby wyeksponować wszystkie szczegóły i kolory. Witraż przedstawia Anioła Stróża czuwającego nad dzieckiem. Witraż wykonała znana krakowska pracownia Pana Zbigniewa Gustawa. Będzie podświetlony w zależności od pory roku od zmroku do 23.00. Mam nadzieję, że będzie piękną i unikatową ozdobą naszej świątyni. Dziękujemy serdecznie Panu Markowi za te kilka wieczorów pracy i eksperymentowania z oświetleniem, abyśmy mogli cieszyć się pięknym obrazem. Bóg zapłać. Oby nie tylko cieszył nasze oczy, ale także pobudzał do refleksji i modlitwy.