XVI Niedziela Zwykła – 17.07.2022

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • Niedziela 24 lipca 2022 r. po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów.      Zbliża się wspomnienie św. Krzysztofa, a wraz z nim 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W tym roku obchodzimy go w dniach 24-31 lipca. Jest to czas szczególnej modlitwy za kierowców do ich świętego patrona oraz o bezpieczne podróżowanie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.– Tydzień św. Krzysztofa wypada w gorącym sezonie podróżowania. Troska o kierowców jest permanentna, ale w tym czasie w szczególny sposób modlimy się za kierowców. Święcone są pojazdy, a raczej trzeba powiedzieć, że udzielane są błogosławieństwa kierowcom – mówi ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor organizacji MIVA Polska, która od wielu lat prowadzi akcję św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy.Pieniądze zebrane z tej okazji przeznaczane są na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w niemal stu krajach na całym świecie. Tegoroczna akcja „1 grosz za 1 kilometr” odbywa się pod hasłem „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”.
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom z ul. Bory za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższa niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy ul. Fabrycznej.
  • W sierpniu wyrusza z naszej diecezji dwie piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Jedna na 15 sierpnia, a druga na 26 sierpnia. Zachęcam, abyśmy przemyśleli możliwość udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Propozycję tę kieruję szczególnie do młodych. 
  • Porządkujemy sukcesywnie plac po rozbiórce kaplicy. Dziękujemy serdecznie Panu Zbigniewowi Polewczakowi za kilka wywrotek ziemi, które zostały ofiarowane parafii gratis. Dobrze, że mamy życzliwe nam osoby, które wspomagają tę parafię. Bóg zapłać. 
  • Dziękujemy Paniom Ewie i Irenie za prace porządkowe wokół kościoła i plebanii. Dziękujemy także Panu Markowi za kolejne prace uzupełniające przy instalacji nagłośnieniowej. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię. 

.