XV NIedziela Zwykła – 10.07.2022

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • Kto z tych trzech okazał się według ciebie bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?» On odpowiedział: «Ten, który mu okazał miłosierdzie». Jezus mu rzekł: «Idź i ty czyń podobnie!»…
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom z ul. Częstochowskiej 12 z kl. IX za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na kwiaty. Zakończyliśmy kolejkę sprzątania z poszczególnych ulic naszej parafii. Prosimy, aby na najbliższa niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy ul. Bory. 
  • Dziękujemy serdecznie Panom Władysławowi, Szczepanowi i Tadeuszowi za prace w minionym tygodniu w kościele. Panowie, przenieśli konfesjonał, ołtarz do kaplicy św. Maksymiliana, usunęli listwy dylatacyjne. Bóg zapłać. Dziękujemy także Panu Markowi za uzupełnienie instalacji nagłośnieniowej i zatynkowanie tych przewodów. Bóg zapłać. Została skoszona trawa wokół kościoła. Bóg zapłać Panu Adamowi za ofiarowany czas i pracę oraz Paniom Ewie i Bożenie i Panu Szczepanowi za prace porządkowe wokół naszej świątyni. Wszystkim za tę troskę o nasz kościół dziękuję.  
  • W najbliższą gościć będziemy w naszej parafii kanclerza naszej Kurii Ks. Mariusza Karasia. Będzie to okazją do pokazania naszych ostatnich inwestycji. Ksiądz Kanclerz wręczy także podziękowania fundatorom czterech kinkietów zawieszonych w prezbiterium i pod chórem oraz osobom, które ufundowały nowe obrazy do naszej świątyni, na najbliższą niedzielę będą już gotowe trzy obrazy. Podziękujemy także donatorom aniołów wykonanych w mozaice. Tych fundatorów zapraszam szczególnie na Mszę św. na godz. 11.00. 
  • Zachęcam, abyśmy przemyśleli możliwość udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Propozycję tę kieruję szczególnie do młodych. 

.