Wniebowstąpienie Pańskie – 21.05.2023

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0

Uroczystość I komunii św. jest jedną z najważniejszych uroczystości parafialnych w roku. Dzisiaj do Stołu Pańskiego, przystąpiło w naszej parafii po raz pierwszy, 16. dzieci. Dziękujemy Dobremu Bogu za tę łaskę. Dziękujemy także serdecznie rodzicom tych dzieci, za przygotowanie kościoła do tej uroczystości. Bóg zapłać za pomoc w uporządkowaniu otoczenia naszej świątyni. Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się te prace. Dzieci pierwszokomunijne będa miały swój Biały Tydzień. Przychodzimy do kościoła na godz. 16.45.                                                                        Na najbliższą niedzielę przygotują kościół rodzice, których dzieci będą przeżywały rocznicę I Komunii św. 

Dziękujemy serdecznie osobom, które pracowały przy uporządkowaniu otoczenia kościoła po pracach związanych z układaniem kostki. Bóg zapłać paniom: Ewie, Bożenie, Irenie, Marii, Danucie oraz panom: Markowi, Adamowi, Szczepanowi, Janowi. Dzięki waszej pracy możemy się cieszyć pięknem naszej świątyni. 

W piątek przypada Dzień Matki. Modlimy się w intencji wszystkich matek.

W najbliższą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11.00, będziemy przeżywali rocznicę I komunii św. Przewodniczył będzie tej uroczystości kanclerz naszej kurii Ks. Mariusz Karaś.  Będzie to także okazją do podziękowania wszystkim, którzy swoimi ofiarami ufundowali mozaiki Chrztu Pańskiego i Jezusa Miłosiernego do naszej świątyni oraz  ufundowali kinkiety nad stacje Drogi Krzyżowej. Już dzisiaj pragniemy tym osobom podziękować za ich hojność i dar serca. Wiem, że nie czekamy na jakieś szczególne podziękowania, ale jako proboszcz w imieniu całej parafii pragnę wyrazić słowa wdzięczności za te dary. Ofiary te były składane przez ostatnie dwa lata. Wpłacałem je na konto, aby można było te prace zrealizować. Bardzo serdecznie dziękujemy fundatorom tych pięknych mozaik. Bardzo proszę, aby te wspomniane tu osoby, przyjęły to ogłoszenie jako zaproszenie na Msze św. na godzinę 11.00 w najbliższą niedzielę. Bóg zapłać: