VII Niedziela Zwykła – 19.02.2023

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zdajemy sobie sprawę, że ta intencja jest bardzo ważna dla nas wszystkich. Dla naszych rodzin, wspólnot, dla nas samych. Wszyscy doświadczamy skutków nietrzeźwości tak wielu na- szych rodaków. Wykorzystajmy ten czas na gorliwą modlitwę o odnowę moralną Polski. Wynagradzajmy Bogu grzechy pijaństwa popełniane na naszej ziemi. 
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom z ul. Jesionowej 9 z kl. IX  za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać.  Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy ul. Jesionowa 9 z kl. X.   
  • W najbliższą środę rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Msze święte w Popielec, obrzędem posypania głów popiołem, o godz. 9.00 i 17.00. Nabożeństwa pasyjne: w piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.30, w niedziele Gorzkie Żale o godz. 15.30. Niech Wielki Post będzie dla nas czasem duchowego zmagania. Podejmijmy, choćby małe wyrzeczenia czy zobowiązania, na naszej drodze do Świąt Paschalnych. 
  • Dziękujemy Pani Ewie Supernak za kompozycję krzyża ofiarowaną parafii. Myślę, że znajdziemy dla tego krzyża godne miejsce w salce pod prezbiterium. Bóg zapłać.