VI Niedziela Zwykła – 11.02.2042

Dzisiaj, w tę ostatnią niedzielę karnawału, tradycyjne rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zdajemy sobie sprawę, że nietrzeźwość to jeden z największych problemów w naszej Ojczyźnie. Nałogi to swoisty trąd, który niszczy zdrowie fizyczne i duchowe Polaków. Powodują one ogromne cierpienia zarówno tych, którzy są nimi dotknięci, jak również ich bliskich…. Jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do walki o wolność wewnętrzną, wolność własną i bliźnich. Orężem w tej walce jest gorliwa modlitwa, a także świadectwo życia bez nałogów. Skutecznym środkiem jest też dobrowolna abstynencja od alkoholu.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Leśnej za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Było kilka osób. Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy ul. Częstochowskiej.

W przyszłą niedzielę, zostaną poświęcone świece dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Chcielibyśmy, aby dzieci włączyły się aktywniej w liturgię. Pan Andrzej podejmuje trud zorganizowania i prowadzenia scholi dla dzieci. W sobotę, 17 lutego na godz. 11.00 zapraszamy dzieci, które chciałyby uczestniczyć w takiej grupie śpiewającej. Będzie to zapewne również dla tych dzieci możliwość rozwoju swoich talentów wokalno-instrumentalnych. Zapraszamy do salki pod zakrystią.

W Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9.00 i 17.00. W piątki Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30. Wielki Post to czas naszego nawrócenia. Kościół zachęca nas, abyśmy podejmowali w tym czasie z miłości do Jezusa, wyrzeczenia lub dodatkowe modlitwy. Niech to będzie nasza świadoma droga ku Świętom Paschy. Na ołtarzu w kaplicy św. Maksymiliana jest wyłożona Książka Abstynencji. Zachęcam, abyśmy na czas Wielkiego Postu podjęli takie zobowiązanie, dla trzeźwego przeżycia tego świetego czasu, ale także w intencji tych, którzy alkoholu nadużywają.