VI Niedziela Wielkanocna – 22.05.2022

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • Ten, który wśród uczniów ma zdrajcę. Ten, który za kilka godzin zostanie pojmany w Ogrodzie Oliwnym. Ten, który będzie niósł krzyż. Ten, który odda za nas życie. Jezus Chrystus – On staje się dla nas normą miłości. „Jak ja was umiłowałem” – bezgranicznie i do końca, oddając życie. Za wszystkich! Jak Ojciec Maksymilian i ksiądz Jerzy Popiełuszko! „Po tym ludzie poznają, żeście uczniami moimi” (J 13,35).
  • Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy z ul. Częstochowskiej 12 z kl. VI. 
  • Dzieci pierwszokomunijne zakończyły swój Biały Tydzień. Byłoby nam zapewne wszystkim bardzo smutno i przykro, gdyby przestały uczestniczyć  w niedzielnej Mszy św. Rodziców bardzo proszę, aby przypomnieli sobie o swoich zobowiązaniach i zadbali o uczestnictwo swoich dzieci w niedzielnej Eucharystii, zachęcając ich także do tego swoją obecnością. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za złożony w uroczystość komunijną dar ołtarza, ofiarę 1500 zł. Bóg zapłać. 
  • Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 
  • W czwartek przypada Dzień Matki. Modlimy się za wszystkie matki, a zwłaszcza za oczekujące potomstwa. 
  • W sobotę, klerycy V roku naszego Seminarium, przyjmą święcenia diakonatu. 
  • Od jakiegoś czasu obok konfesjonału znajduje się pojemnik z wodą święconą. Widzę, że wielu z was zabiera z niego wodę święconą do swoich domów. Mówimy często: boi się, jak diabeł święconej wody. Kapłan poświęcając osoby czy rzeczy kropi je świeconą wodą. Zachęcam, abyśmy co pewien czas pokropili tą wodą nasz dom czy mieszkanie. Żyjemy w czasach, w których takie gesty są bardzo ważne. Zawsze też woda święcona przypomina nam, że od chrztu św. złączeni jesteśmy z naszym Bogiem w Trójcy Świętej. W minionym tygodniu zakupiłem do naszej świątyni ozdobny pojemnik na wodę święconą. Będzie stał tu u źródła przy chrzcielnicy. W koszyczku  na stojaku będą buteleczki, w których będziemy mogli tę wodę zabrać. 
  • Wspominałem kiedyś, że chcemy wymienić wszystkie obrazy na bocznych filarach, które przenieśliśmy z kaplicy. Chcemy, aby były to obrazy malowane na płótnie, a nie naklejane reprodukcje. Mamy już pierwszy obraz. Jest to św. Katarzyna Aleksandryjska. Mamy też fundatorów tego obrazu – Państwo Teresa i Janusz Michalscy. Serdecznie dziękujemy za za ten dar. Bóg zapłać. Będzie jeszcze namalowanych pięć obrazów: św. Józef, św. O. Pio, św. Jadwiga Królowa, św. Jan Paweł II, bł. Kardynał Stefan Wyszyński. Były osoby, które pytały, czy będzie jeszcze można coś ufundować do naszej świątyni. Możemy sobie wybrać obraz z wymienionych świętych. 
  • W piątek na godz. 18.00 zapraszam do kościoła młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.