VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0

Żegnając się ze swoimi uczniami, Pan Jezus zapowiada zesłanie Ducha Świętego. Moc Ducha Świętego pozostaje zawsze uzależniona od wolnej woli człowieka, który może, ale nie musi, otworzyć swoje serce i umysł na Jego działanie. Pycha i egoizm, obojętność i pogarda, którą okazują wobec Ducha ci, którzy „mają uszy, ale nie słyszą”, sprawia, że „świat (Go) przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna”. Czy ja Go wyczekuję i pragnę?

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom z ul. Spółdzielczej 6 z kl. I za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać.               Na najbliższą niedzielę przygotują świątynię rodzice przed uroczystością I komunii świętej swoich dzieci. 

W najbliższa niedzielę o godz. 11.00 będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Jeżeli nie będzie to nasza rodzinna uroczystość, to bardzo proszę, abyśmy uczestniczyli we Mszy św. o godz. 8.00 lub 16.00. o godz. 11.00 uczestniczą rodziny dzieci pierwszokomunijnych. Będzie to także uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 

Zostały zakończone prace przy układaniu kostki przy kościele. Chcielibyśmy uporządkować otocznie po tych pracach. Jutro na godz. 9.00 zapraszam osoby, które chciałyby pomóc. Nie będą to ciężkie prace. Potrzebne będą grabki, aby wyrównać teren przy chodniku. Otoczenie zostało już częściowo uporządkowane przez wykonawcę. Liczę na waszą pomoc. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych również włączą się w te prace, ale wieczorem o godz. 18.00. 

Zawsze po zakończeniu kolejnego etapu prac, dziękujemy wszystkim fundatorom, którzy znacznymi ofiarami wspomagaja parafię w tych pracach. W niedzielę 28 maja będziemy gościć Kanclerza naszej Kurii Ks. Mariusza Karasia, który także w imieniu Księdza Biskupa wręczy takie podziękowania. Słowa wdzięczności skierujemy do osób, które ufundowały kinkiety nad stacje Drogi Krzyżowej oraz miały swój wkład w ufundowanie dwóch mozaik: Jezusa miłosiernego i Chrztu Pańskiego.