V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0

Obraz obumierającego ziarna, które się rozwija w roślinę, napawa optymizmem. Nie chcemy umierać, bo jesteśmy stworzeni do życia. Bóg jest jego dawcą. On kocha życie i nie chce śmierci. Syn Boży przyszedł na świat, aby obumrzeć jako Ziarno i dać nam życie. Pragnie także nas zachęcić i nauczyć takiego obumierania do nowego życia. 

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Kolejowej 8 i 11 za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Było kilka osób. Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy ul. Jesionowa 2. 

Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie Palm przed każdą Mszą św. Przed Mszą św. o godz. 11.00 poświęcenie palm przed kościołem i uroczyste wejście. 

We wtorek, uroczystość św. Józefa. 

W piątek po Mszy św. o godz. 17.00, rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Łaz. Procesyjnie wychodzimy z naszego kościoła i idziemy ulicami: Częstochowską, Spółdzielczą, Kochanowskiego, Kościuszki do kościoła św. Michała Archanioła. Zapraszam do licznego udziału w tej modlitwie.  

Przed kościołem jest dzisiaj zbiórka na leczenie Karoliny Kosiańskiej. Karolina choruje na autoimmunologicznego zapalenia mózgu. Leczy się w klinice w Ulm w Niemczech, ale leczenie jest bardzo kosztowne. Wraz z rodzicami prosi nas o pomoc.