V Niedziela Wielkanocna – 07.05.2023

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0

Jezus mówi dzisiaj w Ewangelii, że jest Drogą… Droga, która prowadzi do Jezusa, jest dziś często w świecie wyśmiewana czy wzgardzona. Świat nie zawsze chce przyjąć Chrystusowej. Głosi bowiem prawdę, która nie jest tolerancyjna dla zła. Prawda nie może być tolerancyjna z samej swej natury. Prawda nie jest demokratyczna, niezależnie od głosu większości. Cały świat może się mylić, a jeden człowiek sprzeciwiający się opinii świata może mieć rację. Bo taka jest prawda. Chrystus jest dla nas tą prawdą. Jeśli na drodze naszego życia będziemy wierni prawdzie, to odnajdziemy życie, które będzie trwało wiecznie. I to wtedy będzie właściwa droga naszego życia.

Nowożeńcom: Izabeli Bednarczyk i Michałowi Kowalskiemu składamy życzenia obfitości Bożych łask w życiu małżeńskim i rodzinnym. Dziękujemy także za kwiaty do dekoracji kościoła. Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy z ul. Spółdzielczej 6 z kl. I

Jutro przypada uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Módlmy się w intencji Ojczyzny. 

Serdecznie dziękujemy Panu Adamowi za skoszenie trawy wokół kościoła oraz za przegląd techniczny i naprawę naszego traktorka kosiarki. Bóg zapłać za ofiarowany czas i pomoc parafii. Dziękujemy także pani Ewie oraz Panu Szczepanowi za podkoszenie trawy wokół ogrodzenia i prace porządkowe wokół świątyni. Bóg zapłać za troskę o otoczenie naszej świątyni. 

Jesteśmy już po wizytacji kanonicznej. Księża, którzy wizytowali naszą parafię wcześniej oraz Ksiądz Biskup, są pełni podziwu wobec zakresu wykonanych w ostatnich latach prac. Często powtarzane jest również zdanie, że nasza świątynia wygląda, jak prawdziwy kościół, że nie została zepsuta przez manieryzm współczesnej architektury, co widoczne jest przy budowie wielu nowych świątyń. Ja również pragnę gorąco podziękować wszystkim, zaangażowali się w tę ważną dla parafii uroczystość. Bóg zapłać wszystkim przedstawicielom parafii biorącym udział w liturgii. 

Trwają prace przy ułożeniu kotki przy kościele. Potrzebne było kruszywo tych prac. Jak zawsze mogliśmy liczyć na pomoc i życzliwość naszego parafianina Pana Zbigniewa Polewczaka. Bardzo dziękujemy za ofiarowane gratisowo kruszywo pod kostkę. To duża pomoc dla parafii.  Bóg zapłać.