Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 29.05.2022

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • pragnę przypomnieć, że w związku ze zmianą sytuacji pandemicznej w Polsce, z dniem 20 czerwca 2021 roku odwołałem dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w dni nakazane. A to oznacza, że wierni przebywający na terenie diecezji sosnowieckiej, zgodnie z „Katechizmem Kościoła Katolickiego”, są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu np. choroba, pielęgnacja niemowląt (..). Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki. Nakaz uczestniczenia we Mszy Świętej wypływa bezpośrednio z ustanowienia Bożego. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił — napomina nas trzecie przykazanie Dekalogu. Niedzielna celebracja dnia Pańskiego i Eucharystii stanowi centrum życia Kościoła, zaś świętowanie niedzieli jest wypełnieniem przepisu moralnego w sposób naturalny wpisanego w serce człowieka – czytamy w „Katechizmie Kościoła Katolickiego” (n. 2176). Mając na uwadze, że uczestnictwo w Eucharystii jest wielkim pożytkiem dla każdego wiernego, gorąco zachęcam wszystkich diecezjan do korzystania z posługi duszpasterskiej w swoich parafiach. Dla naszego dobra trzeba powrócić do normalności.  / List pasterski – ks. bp Grzegorza Kaszaka / . 
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Częstochowskiej 12 z kl. VI za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Były trzy panie i dwóch panów. Bóg zapłać. 
  • Jestem wam bardzo wdzięczny, że tak szybko i hojnie odpowiedzieliście na propozycję,     aby ufundować i zmienić obrazy na bocznych filarach. Mamy już fundatorów wszystkich obrazów. Nie zbieram teraz tych ofiar, będziemy systematycznie wypłacać artystce za namalowane obrazy. ….. Bóg zapłać. To dobrze, że czujemy się tu jak w naszej parafialnej świątyni i pragniemy, aby była jeszcze piękniejsza.  
  • W poniedziałek, wtorek i czwartek na godz. 18.00 zapraszam do kościoła młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.  W piątek rodzice przygotują kościół do uroczystości Bierzmowania. W sobotę o godz. 9.00 dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin – spowiedź św. Sakramentu Bierzmowania udzieli naszej młodzieży Pasterz diecezji, Ks. Biskup Grzegorz Kaszak podczas Mszy św. o godz. 12.00. Jeżeli możemy przyjdźmy na godz. 8.00 lub 16.00, aby rodziny bierzmowanych mogły bez tłoku przeżyć tę uroczystość. 
  • W środę przypada Dzień Dziecka. Będziemy się modlić za dzieci całego świata, a zwłaszcza za te, które doświadczają, wojny, głodu i krzywdy.                
  • Od środy rozpoczynają się Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie o godz. 16.45 a w niedziele o godz. 15.45. 
  • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 adoracja i możliwość spowiedzi św. 
  • W sobotę o godz. 10.00 w bazylice katedralnej w Sosnowcu diakoni z naszej diecezji przyjmą świecenia prezbiteratu.