Niedziela Trójcy Świętej – 12.06.2022

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • Bóg objawia się człowiekowi, jako kochający Ojciec Stwórca, jako zbawiający Syn Boży, Bóg Człowiek, Brat i jako uświęcający Duch Święty Pocieszyciel. I nie to jest dla nas ważne, jakie są wewnętrzne relacje w Trójcy Świętej, ale to, że Bóg nas kocha, że pragnie nas zbawić i uświęcić, że pragnie nam siebie udzielić. Tak wiele czasu tracimy na odkrywanie różnych tajemnic, których i tak nie zrozumiemy. Nam pozostaje jedynie to, by kochać miłością, którą nieustannie ze strony Trójcy Świętej jesteśmy obdarowywani, do tego jesteśmy zaproszeni.
  • Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z ul. Częstochowskiej 12 z kl. VII za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i złożona ofiarę na kwiaty. Dziękujemy także paniom,  które w tych pracach pomagały. Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy z           ul. Częstochowskiej 12 z kl. VIII.
  • Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej. Kończy się czas spowiedzi wielkanocnej i komunii św. wielkanocnej. 
  • We wtorek ks. biskup Piotr Skucha będzie przeżywał 52 r. przyjęcia świeceń kapłańskich. Módlmy się o potrzebne dla Jubilata łaski. 
  • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 8.00, o 10.00 Msza św. z Procesją Eucharystyczną i o godz. 15.45 Nabożeństwo i Msza św.                                                                                                                                     Wiem, że pamiętacie o przygotowaniu ołtarzy eucharystycznych. Najczęściej są to jednak te same osoby. Bardzo proszę, aby pomóc w tych przygotowaniach. Jeżeli tylko możemy włączmy się w te prace. Jesteśmy Katolikami i robimy to dla samego Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Proszę także, aby na czas Oktawy Bożego Ciała w oknach naszych mieszkań wystawić obrazy Pana Jezusa lub Matki Bożej. Niech to będzie nasze wyznanie wiary, że jestem katolikiem.  Proszę o zaangażowanie się w asystę w czasie procesji w Boże Ciało i w czasie Oktawy. Dla dzieci pierwszokomunijnych to okazja, aby przychodziły w swoich świątecznych strojach.  Boże Ciało to wielkie i radosne święto naszej wiary. Ołtarze ustawiamy w tych samych miejsca, jak co roku. W czasie Oktawy Msza św. o godz. 16.45 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa,  procesja wokół kaplicy i Msza św. Przez liczny udział w tych nabożeństwach i naszą modlitwę wypraszajmy potrzebne łaski dla tej Wspólnoty Parafialnej.     
  • W piątek uroczystość św. Alberta Chmielowskiego, głównego patrona naszej diecezji. 
  • W sobotę, 18 czerwca przypada 33 rocznica święceń kapłańskich księdza biskupa Grzegorza Kaszaka. Pamiętajmy o modlitwie na naszego Pasterza. 
  • Serdecznie dziękujemy Panu Adamowi za skoszenie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać za ten trud i poświęcony czas. Dziękujemy także Panu Szczepanowi oraz paniom: Ewie, Bożenie, Elżbiecie za prace porządkowe wokół kościoła. Cieszę się, że sami dbacie o otoczenie naszej świątyni. Bóg zapłać.