Niedziela Palmowa – 24.03.2024

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0

Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia.  To nie tylko pamiątka, lecz także żywe uczestnictwo w męce, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa i sposobność do towarzyszenia Mu w tych zbawczych wydarzeniach. – W czasie Triduum Paschalnego gromadzimy się na nabożeństwa o godz. 18.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary składane w tym dniu podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi św. Jeżeli jest to możliwe, postarajmy się w dniach Triduum Paschalnego uczestniczyć w nabożeństwach liturgicznych, bo przecież to największe chrześcijańskie Święta. 

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Jesionowa 2 za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Było trzy osoby. Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy ul. Jesionowej 4 I i II kl. 

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Jak widzieliśmy, było dużo osób. Dziękuję i za tę modlitwę i za świadectwo wiary. 

Możemy jeszcze skorzystać z Sakramentu Pojednania w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 16.15 

Karolina a także jej rodzice dziękują za ofiary złożone podczas zbiórki w ostatnią niedzielę. Zebrano 1620 zł. na leczenie Karoliny w Niemczech. Ja również dziękuję wam za ten wielkopostny dar serca. Bóg zapłać.  

Zostały zakupione świece ołtarzowe. Trzy z aplikacjami wielkopostnymi. Dwie na okres wielkanocny. Piękno liturgii ale także cały wystrój kościoła mają nas wprowadzać w nastrój modlitwy i w tajemnice wiary, które przeżywamy. Dziękujemy Państwu Ewie i Adamowi Miszczyk za ufundowanie tych świec. Złożyli ofiarę 1000 zł. Bóg zapałać. 

Dziękujemy paniom: Ewie i Bożenie za prace porządkowe przy naszym kościele. Bóg zapłać za troskę o naszą parafialną świątynię.