Niedziela Dobrego Pasterza – 30.04.2023

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0

„Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego”. Czy doświadczam, że Jezus jest moim Pasterzem? Czy czuję Jego troskę o mnie? W jaki sposób doświadczam Jego bliskości, przyjaźni, miłości?  Czy potrafię cieszyć się i dziękować za nakryty stół, spokojne miejsce nad wodą i olejek na mojej głowie? Czy pozwalam Bogu, by pomagał mi swą „laską pasterską”, czy raczej sam chcę rozwiązywać wszystkie moje problemy?

Serdecznie dziękujemy małżeństwu z ul. Spółdzielczej 3 z kl. VI za przygotowanie Kościoła do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół narzeczeni, którzy w sobotę wypowiedzą słowa małżeńskiej przysięgi. 

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z rodzicami, których  dzieci w tym roku przystąpią do I komunii św.  

W środę 3 maja, obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski – głównej Patronki naszej Ojczyzny. To dzień modlitw za rodaków mieszkających na obczyźnie. Modlimy się także w intencji naszej Ojczyzny. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 11,00 w int. Ojczyzny i w int. I Róży Różańcowej z święto patronalne i o godz. 16.00.

W dniu 5 maja 2023 r. obowiązuje dyspensa ks. Biskupa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.

Tradycyjnie uroczystość I Komunii św. będziemy przeżywali w III niedzielę maja – 23 maja, a rocznicę I Komunii św. w IV niedzielę maja. 

W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. 

Od jutra rozpoczynają się nabożeństwa ku czci NMP – majówki. Nabożeństwo majowe w dni powszednie  o godz. 16. 45 a w niedzielę o godz. 15.45.