IV Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0

Jezus daje nam potrzebne światło do lepszego widzenia otaczającej nas rzeczywistości, ale jednocześnie z żalem dodaje, że człowiek często „nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków”. Niektórzy ludzie wolą trwać w ciemności, bo opowiadają się po stronie zła. Nie chcą światła, ponieważ boją się zobaczyć prawdziwy obraz własnego życia. Jak często znajduję się w takiej sytuacji. 

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Kolejowej 13 i 14 za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Było kilka osób. Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy ul. Kolejowej 8 i 11. 

W środę zakończyliśmy renowacje misji parafialnych. Był to dla nas także czas rekolekcji wielkopostnych. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za ten czas łaski. Wyrażamy wdzięczność naszemu kaznodziei o. Wojciechowi Pawlickiemu za trud poprowadzenia renowacji i wspaniałe, pełne Bożego Ducha nauki. Dziękuję też serdecznie wszystkim, którzy w tych rekolekcjach uczestniczyli. Dziękuję wam za liczny udział w rekolekcjach. 

W czwartek od godz. 9.00 nawiedzanie chorych z Sakramentem Namaszczenia. Proszę zgłaszać osoby starsze i chore w zakrystii. 

W najbliższą niedzielę, przed kościołem będzie zbiórka na leczenie Karoliny Kosiańskiej. Karolina choruje na autoimmunologicznego zapalenia mózgu. Leczy się w klinice w Ulm w Niemczech, ale leczenie jest bardzo kosztowne. Wraz z rodzicami prosi nas o pomoc.