III Niedziela Zwykła – 21.01.2024

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0

Papież Franciszek ustanowił Niedziela Słowa Bożego, która jest obchodzona jest w Kościele powszechnym w 3 niedzielę zwykłą, która w tym roku przypadała 21 stycznia, a jej celem jest ponowne odkrywanie i pogłębienie znaczenia Biblii.– Jeśli pragniemy, żeby nasza wiara stawała się mocniejsza, musimy sięgać do jej źródła, czyli do Pisma Świętego. Chcemy, aby miłość do Pana Boga była świadoma. Dzięki Słowu Bożemu poznajemy Go i dowiadujemy się co dla nas zrobił. Jest jak lustro, w którym się przeglądamy i dostrzegamy jak wygląda nasza wiara – ks. dr hab. Tomasz Siemieniec,

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Fabrycznej za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Było kilka osób. Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy ul. Wysockiej. 

25 stycznia 2024 roku (czwartek) w ramach trwającego Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan, J.E. ks.abp Adrian J.Galbas SAC będzie przewodniczył nabożeństwu ekumenicznemu, które o godz. 17.00 odprawione zostanie w kościele pw. św. Barbary w Sosnowcu. W nabożeństwie uczestniczyć będą przedstawiciele innych wspólnot religijnych. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej ekumenicznej modlitwie.

Obchodzimy dzisiaj Dzień Babci a jutro Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. 

Wczoraj wieczorem zauważyłem, że spaliły się dwie lampy podświetlające  elewacje naszego kościoła. Są to specjalne lampy z soczewkami 30 stopni. Jesienią wymieniliśmy już taką lampę od strony Biedronki.  

Pani Ewie dziękujemy serdecznie za odśnieżanie placu przed kościołem. Dziękujemy także za pomoc w tych pracach Pani Danucie. Bóg zapłać  za ten trud.