III Niedziela Wielkiego Postu – 03.03.2024

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0

Od 11 – 18 września 2022 r. przezywaliśmy misje parafialne. Był to czas przygotowania przed do peregrynacją wielkopiątkowego krzyża św. Jana Pawła II i relikwii naszego Papieża. Jest zwyczaj, że po roku umacnia się te misyjne dary i łaski przeżywając renowacje czyli odnowienie misji. Witamy bardzo serdecznie w naszej wspólnocie O. Wojciecha Pawlickiego, który był naszym kaznodzieją misyjnym. W tym roku przygotuje nas do Świąt Paschy. Było dużo dobrych słów pod adresem o. Wojciecha po misjach. Ojciec przyjeżdża do nas tym razem z Gdyni. Cieszymy się, że jest z nami jeszcze raz. Naszą modlitwą obejmijmy o. Wojciecha i ten święty czas rekolekcji wielkopostnych.  

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Kolejowej 4 i 7 za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Było kilka osób. Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy ul. Kolejowej 13 i 14. 

Rozpoczynamy dzisiaj renowacje misji, jakie mieliśmy we wrześniu 2022 r. Będą to zarazem dni naszych wielkopostnych rekolekcji: niedziela, poniedziałek, wtorek, środa. Są to także rekolekcje dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 i młodzieży z Zespołu Szkół im. prof. R. Gostkowskiego.   

Pani Ewie dziękujemy za prace porządkowe przy naszej świątyni. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię. 

Pani Stefani dziękujemy za ofiarę 150 zł. na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać. 

Możemy zakupić Baranki Paschalne na stół wielkanocny. Ofiary za baranki z białej czekolady wspomogą działalność naszej diecezjalnej Caritas. Mogą być smakołykiem przy świątecznym posiłku. Ofiara 10 zł.