II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0

Od kilku lat, w II niedzielę Wielkiego Postu Kościół w Polsce wraz z Dziełem Pomocy Misjom „Ad Gentes” zaprasza nas do modlitwy i materialnego wsparcia polskich misjonarek i misjonarzy. Tegoroczny Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami przeżywamy pod hasłem: „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Raz jeszcze przywołujemy prawdę, bliską sercu Ojca Świętego Benedykta XVI, że kto wierzy nigdy nie jest sam. Zawsze wierzymy we wspólnocie Kościoła. Jako wspólnota uczniów Jezusa żyje on mandatem misyjnym – nakazem Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Jego zadaniem jest dzielenie się Ewangelią z ludźmi na całym świecie. 

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Rot. Pileckiego,  Kochanowskiego, Mała, Mickiewicza, Wyzwolenia, Leśniczówka, Grunwaldzka za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Były cztery osoby. Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy ul. Kolejowej 4 i 7. 

Od najbliższej niedzieli będziemy przeżywać renowacje misji, jakie mieliśmy we wrześniu 2022 r. Będą to zarazem dni naszych wielkopostnych rekolekcji: niedziela, poniedziałek, wtorek, środa. Dokładny program zostanie podany w niedzielę. Swoje rekolekcje będą mieli także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 i młodzież z Zespołu Szkół im. prof. R. Gostkowskiego.   

We wtorek obchodzi imieniny ks. abp Adrian Galbas. Pamiętajmy o modlitwie w intencji solenizanta.  

Na stoliku w przedsionku kościoła są ulotki z numerem KRS potrzebnym, aby wpisać naszą diecezjalną Caritas do naszych zeznań podatkowych, jako organizację, dla której chcemy przeznaczyć 1,5% naszego podatku. 

Na stoliku w przedsionku kościoła są do zabrania książeczki o Eucharystii. Omówione są bardzo przystępnie wszystkie części Mszy św. Na pewno nam to pomoże w przeżywaniu naszego udziału w Eucharystii. Chciałbym, abyśmy tę książeczkę zabrali do domu. Zmobilizowali się do przeczytania, a następnie przynieśli i odłożyli na stolik, aby skorzystali także inni. Nie zabierajmy tej książeczki na półkę, ale do przeczytania.  

Dziękujemy Panu Markowi za wymianę spalonych lamp oświetlających elewację naszej świątyni. Dziękujemy także Panu Ryszardowi za pomoc w tych pracach. Bóg zapłać.  

Serdecznie dziękujemy paniom: Ewie, Bożenie i Irenie za prace porządkowe w naszym kościele. Bóg zapłać. 

Zaprezentowana w ostatnią niedzielę ozdobna kolumna ma już swoich Fundatorów. Bardzo dziękuję Paniom: Mirosławie Dudzicz,  Teresie Wróbel, Ewie Miszczyk, Elżbiecie Kozioł, Annie Urbańskiej za złożenie na ten cel 500 zł. Bóg zapłać.