II Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2023

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • Troska o dzieło misyjne Kościoła  sprawiła, że od 2006 roku druga niedziela Wielkiego Postu w Polsce jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dzień ten jest sposobnością, by wesprzeć modlitewnie i finansowo 1 743 polskich misjonarzy posługujących w 99 krajach świata. Ich codzienne dzieła ewangelizacyjne, charytatywne, edukacyjne i medyczne mogą rozwijać się dzięki naszej modlitwie i jałmużnie.
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom z ul. Jesionowej 9 z kl. XI  za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać.  Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy ul. Jesionowa 10 z kl. I.   
  • W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Swoje rekolekcje będą miały także dzieci i młodzież.  Nauki rekolekcyjne będzie nam głosił dyrektor Caritas naszej diecezji ks. Przemysław Szot. 
  • Caritas Diecezji Sosnowieckiej prosi o przekazanie 1,5% podatku. Dzięki naszemu wsparciu Caritas działa przez cały rok docierając z pomocą do najbardziej potrzebujących, nie tylko w Polsce ale poza granicami naszej Ojczyzny. Można wspomnieć: pomoc dla uchodźców z Ukrainy i w samej Ukrainie, pomoc dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Dzięki nasze pomocy, ta działalność będzie trwać nadal. Możemy zabrać ulotki z nr konta i KRS. 
  • Cieszę się, że bardzo pozytywnie przyjęliście nasz ostatni zakup, ekran do wyświetlania pieśni i elektronicznego organistę. Mam nadzieję, że będzie nam pomagał w modlitwie i włączymy się w śpiew podczas liturgii.