I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0

Podczas czterdziestu dni Wielkiego Postu wierzący mają pójść za Chrystusem na ‘pustynię’, by razem z Nim stawić czoła duchowi zła i go pokonać. Jest to wewnętrzna walka, która decyduje o kształcie naszego życia. (…) Pokorna i ufna modlitwa, umocniona przez post, pozwala przejść nawet najtrudniejsze próby i daje odwagę potrzebną, by zło zwyciężać dobrem”  /św. Jan Paweł II /

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Częstochowskiej za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Było kilka osób. Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy ul. Rot. Pileckiego,  Kochanowskiego, Mała, Mickiewicza, Wyzwolenia, Leśniczówka, Grunwaldzka. 

Wielki Post to czas naszego nawrócenia. Kościół zachęca nas, abyśmy podejmowali w tym czasie z miłości do Jezusa, wyrzeczenia lub dodatkowe modlitwy. Niech to będzie nasza świadoma droga ku Świętom Paschy. Na ołtarzu w kaplicy św. Maksymiliana jest wyłożona Książka Abstynencji. Zachęcam, abyśmy na czas Wielkiego Postu podjęli takie zobowiązanie, dla trzeźwego przeżycia tego świetego czasu, ale także w intencji tych, którzy alkoholu nadużywają. 

Wczoraj w salce pod zakrystią było spotkanie dzieci, które są chętne brać udział w naszej parafialnej scholce. Chcielibyśmy, aby dzieci włączyły się aktywniej w liturgię. Pan Andrzej podejmuje trud zorganizowania i prowadzenia scholi dla dzieci. Bóg zapłać. Mamy nadzieję, że z pomocą rodziców utworzy się taka grupka dzieci, które swoim śpiewem będą ubogacać liturgię. 

Nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30. 

Na stoliku w przedsionku kościoła są ulotki z numerem KRS potrzebnym, aby wpisać naszą diecezjalną Caritas do naszych zeznań podatkowych, jako organizację, dla której chcemy przeznaczyć 1,5% naszego podatku. 

Serdecznie dziękujemy paniom: Ewie, Bożenie i Irenie za wypranie i zmianę obrusa ołtarzowego i serwet na Wielki Post. Dziękujemy także paniom za prace porządkowe przy naszym kościele. Bóg zapłać. 

Zakupiona została ozdobna kolumna. Będziemy ją wykorzystywać do różnych dekoracji w ciągu roku. Zamówiłem jeszcze dwie takie ozdobne kolumny marmurowe.