XXIV Niedziela Zwykła – 12.09.2021

wpis w: Uncategorized | 0
  • Każde z nich tę swoją drogę do świętości zawierzyło Matce Najświętszej i chcieli służyć Bogu i człowiekowi tak, jak Maryja. Matka Elżbieta złożyła swój akt ofiarowania Matce Bożej 8 grudnia 1921 roku, mówiąc: Obieram Cię dzisiaj za moją Matkę, Opiekunkę… Zaś ksiądz Prymas, uwięziony w Stoczku Warmińskim, 8 grudnia 1953 r. mówił: Tobie poświęcam ciało i duszę moją (…) wszystko, czym jestem i co posiadam.Bóg złączył tych dwoje ludzi, tak przecież różnych i przez nich dokonał wielkich rzeczy. Słowa księdza Prymasa: Soli Deo – Samemu Bogu i Matki Elżbiety: Przez krzyż do nieba, jakie nam zostawili, jakże są aktualne i dzisiaj. Pokazali nam drogę. Innej szukać nie trzeba.
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Jesionowej 9 z kl. VIII za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać.  Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy z ul. Jesionowej 9 z kl. IX.
  • W niedzielę 26 września po Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. Sygnalizuje to wcześniej, aby na tym spotkani byli obecni wszyscy rodzice.
  • Dziękujemy serdecznie za prace w minionym tygodniu przy kaplicy Panom: Janowi, Władysławowi, Tadeuszowi, Szczepanowi, Adamowi, Ryszardowi, Leszkowi. Bóg zapłać.
  • Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski w niedzielę 5 września we wszystkich parafiach w Polsce odbyła  się zbiórka pieniężna do puszek na pomoc migrantom i uchodźcom. W naszej parafii zbiórka ta zostanie przeprowadzona dzisiaj. W naszym kraju w wielu diecezjach funkcjonują ośrodki dla migrantów i uchodźców. Prowadzona jest również pomoc zagraniczna przez Caritas Polska. Udzielone wsparcie będzie przeznaczone zarówno na pomoc w kraju jak i za granicą. Zebrane środki prosimy wpłacać na konto Caritas Diecezji Sosnowieckiej nr 74 1240 4836 1111 0010 6119 8341 z dopiskiem „dla migrantów i uchodźców”
  • W sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży.