XX Niedziela Zwykła – 18.08.2019r.

wpis w: Nowy kościół, Uncategorized | 0
  • Przeżywamy dzisiaj nasz Parafialny Odpust ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Modlimy si za całą wspólnotę parafialną o łaski potrzebne do dobrego chrześcijańskiego życia. Niech duch św. Maksymiliana i jego miłość do Jezusa i człowieka będzie dla nas zachętą do wierności Bogu i Kościołowi. W tym odpustowym dniu będzie głosił kazania oraz odprawi Sumę odpustową ks. Kan. Marek Luty – proboszcz parafii Tczyca.
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Bory za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać. Dziękujemy osobom, które umyły okna w kaplicy i uporządkowały teren wokół kaplicy, Paniom: Władzi, Ewie, Bożenie, Irenie, Elżbiecie i Panu Adamowi. Pani Bożenie dziękujemy za upranie obrusa i serwet ołtarzowych. Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kaplicę mieszkańcy ul. Fabrycznej.
  • W sobotę, 14 września organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Chętnych do pielgrzymowania zapraszam do zakrystii.
  • Nasz coroczny Dzień Dziękczynienia i Parafialny Piknik zorganizujemy 22 września. Będzie to okazja do wdzięczności za każdą kromkę chleba i wszelkie dary na naszych stołach. Skosztujemy także przygotowanych przez nasze gospodynie potraw i smakołyków.