III Niedziela Zwykła- 26.01.2020

wpis w: Uncategorized | 0
  • Ustanawiam zatem III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku jako poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego – napisał Papież Franciszek w Liście Apostolskim w formie Motu proprio „Aperuit illis”, w którym ustanawia III Niedzielę Zwykłą Niedzielą Słowa Bożego… Niech Niedziela poświęcona Słowu sprawi, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego, jak święty autor nauczał już w dawnych czasach: «Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić» (Pwt 30, 14)”.
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Jesionowej 9 z kl. II, za przygotowanie kościoła dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy ul. Jesionowej 9 z kl. III.
  • W przyszłą niedzielę 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego. W czasie Mszy św. błogosławieństwo świec. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za osoby żyjące konsekracją zakonną oraz o nowe powołania do życia zakonnego. Przed kościołem zbiórka do puszek na wsparcie zakonów klauzurowych.