Zesłanie Ducha Świętego – 16.06.2019r.

• Chrześcijanin to człowiek, który żyje we wspólnocie Kościoła i pozwala się prowadzić Duchowi Świętemu. Głos tego Nauczyciela dociera do niego z głębi sumienia i nauczania Kościoła. Pomaga też iść za wolą Bożą, gdy trzeba dokonać wyboru.
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Częstochowskiej 12 z kl. III za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na kwiaty. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kaplicę mieszkańcy z ul. Częstochowskiej 12 z kl. IV.
  • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 8.00, o 9.30 Msza św. z Procesją Eucharystyczną i o godz. 16.00. Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 15.45. Pamiętajmy o przygotowaniu trasy procesji, dekoracji domów i okien. Proszę, aby w oknie swego mieszkania ustawić Matki Bożej lub Pana Jezusa. Wiem, że są osoby, które każdego roku przygotowują ołtarze. Proszę, abyśmy im pomogli. Niech to będzie także nasz dar dla Pana Boga. Boże Ciało to wielkie święto naszej wiary i radości, doceniajmy to, że możemy ją swobodnie wyrażać tu gdzie mieszkamy. Ołtarze ustawiamy w tych samych miejsca, jak co roku. Rodzice dzieci z klas trzecich i czwartych zadbają o to, aby dzieci w komunijnych strojach wzięły udział w procesji Bożego Ciała i w Oktawie. W czasie Oktawy Msza św. o godz. 17.00 połączona z Nabożeństwem Czerwcowym i procesją wokół kaplicy. Przez liczny udział w tych nabożeństwach i naszą modlitwę wypraszajmy potrzebne łaski dla całej Wspólnoty Parafialnej.
  • Rodzicom dzieci, które w ostatnią niedzielę przeżywały rocznice swojej I Komunii św. dziękujemy za dar ołtarza. Złożono 600 zł. Przeznaczymy te ofiarę na drzwi do nowego kościoła. Pani Katechetce Agacie dziękujemy za piękne przygotowanie dzieci do tej liturgii.
  • W tym roku tylko raz zbieraliśmy ofiary na obiady dla dzieci w naszej Szkole Podstawowej. Dzisiaj będzie można złożyć taka ofiarę, abyśmy wypełnili nasze zobowiązanie wobec trójki dzieci, którym parafia funduje obiady. Pamietajmy o najmłodszych.
  • We wtorek, 18 czerwca, przypada 30. rocznica święceń kapłańskich Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył Jubilata obficie swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.
  • Dziękujemy serdecznie Panom, którzy w ostatnim tygodniu pracowali przy nowym kościele: Władysławowi, Szczepanowi, Adamowi, Ryszardowi, Janowi, Mieczysławowi, Tadeuszowi.