Zesłanie Ducha Świętego – 09.06.2019r.

• W dzisiejszą uroczystość przychodzimy do Jezusa, który wskazuje na to, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. Sam pomaga nam określić naszą tożsamość, wskazuje kierunek naszego życia, kiedy „wśród radości wstępuje do nieba”. Idzie do domu Ojca, w którym jest wiele mieszkań. Idzie po to, ażeby przygotować nam miejsce. Jezus nie pozostawia nas jednak sierotami, daje nam obietnicę Ducha Świętego.
  • Za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej liturgii serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci, które obchodzą dzisiaj rocznicę I Komunii św. oraz Magdalenie Łazarczyk i Łukaszowi Furman, którzy wczoraj wypowiedzieli słowa małżeńskiej przysięgi. Nowożeńcom życzymy miłości, która pokona wszelkie przeszkody, szczęścia oraz obfitości Bożych łask.
  • Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kaplicę mieszkańcy z ul. Częstochowskiej 12 z kl. III.
  • W tym roku tylko raz zbieraliśmy ofiary na obiady dla dzieci w naszej Szkole Podstawowej. W najbliższa niedzielę będzie można złożyć taka ofiarę, abyśmy wypełnili nasze zobowiązanie wobec trójki dzieci, którym parafia funduje obiady. Pamietajmy o najmłodszych.
  • Juto drugi dzień Zielonych Świąt, Święto NMP Matki Kościoła.
  • W najbliższą sobotę obchodzić będziemy 20. rocznicę nawiedzenia naszej diecezji przez Papieża Jana Pawła II.
  • Dziękujemy serdecznie Panom, którzy w ostatnim tygodniu pracowali przy nowym kościele: Władysławowi, Szczepanowi, Adamowi, Ryszardowi, Janowi, Mieczysławowi, Tadeuszowi.