XXXII Niedziela Zwykła – 11.11.2018

• Niepodległość została wymodlona, wypracowana i wywalczona przez Polaków, którzy stali się wewnętrznie wolnymi, ugruntowanymi w wierze i odpowiedzialnymi za naród. W pamiętnym listopadzie 1918 r. wielcy przywódcy narodu oraz zwykli Polacy stanęli razem do budowania niepodległej Rzeczypospolitej w historycznej chwili danej przez Boga po I wojnie światowej.Niepodległość odzyskana 100 lat temu nie jest dana Polskiemu Narodowi raz na zawsze. Wymaga ona od każdego pokolenia Polaków troski o Ojczyznę. Obchodzona rocznica skłania nas do refleksji nad obecnym stanem Polski i zagrożeniami dla jej suwerennego bytu.
  • Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul. Spółdzielczej 3 z kl. I za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby parafii.   Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kaplicę mieszkańcy ul. Spółdzielczej 3 z kl. II.
  • Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w modlitwie wypominków w czasie Oktawy Wszystkich Świętych. To dobrze, że pamiętamy o naszych zmarłych. Ich śmierć nie jest zerwaniem wszystkich więzi, jakie nas tu łączyły. Nasza modlitwa jest wyrazem naszej wiary, ale także naszej nadziei, że kiedyś się spotkamy. Każdą modlitwą dziękujemy im za to, co dla nas uczynili. Przez cały rok będziemy się za nich modlić w  wypominkach niedzielnych o godz. 8.00 i 11.00.
  • W najbliższą niedzielę przed kaplicą zbierane będą ofiary na obiady w Szkole Podstawowej w naszej Parafii. Chcemy jak w poprzednich latach ufundować obiady dla trójki dzieci. Jeżeli możemy pamiętajmy o tych najmłodszych potrzebujących.
  • Dziękujemy serdecznie panom, którzy pomagali w minionym tygodniu w pracach przy nowym kościele: Szczepanowi, Janowi, Władysławowi, Tadeuszowi, Markowi, Adamowi i Mieczysławowi. Wykonana została instalacja wokół kościoła do podłączenia lamp oświetleniowych. Zostały zakopane fundamenty pod słupy. Trwają prace związane z montażem okien. Rozpoczęliśmy także prace przygotowawcze do wykonania schodów zewnętrznych do kościoła.
  • Bardzo dziękujemy Panu Andrzejowi Skrzypicielowi – właścicielowi Firmy SPAMET  z Podzamcza za gratisowe wykonanie wszystkich wykopów przy ostatnich pracach. Cieszymy się, że są życzliwe osoby spoza  parafii, które nam nieustannie pomagają. Bóg zapłać. Pamiętajmy o nich naszych modlitwach.