XXXII Niedziela Zwykła – 07.11.2021

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • Wielu bogatych wrzucało wiele…” Dlaczego oczy Pana zatrzymały się i pochwaliły ubogą wdowę? Dała bardzo mało, ale najwięcej, ponieważ w darze tym „dała siebie”. Dając wszystko, nic nie zatrzymała dla siebie, ponieważ oddała się Temu, do którego wszystko należy. Ten dar objawia głębokie zaufanie…r
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom z ul. Spółdzielczej 3 z kl. IV za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Dziękujemy także Paniom, które w tych pracach pomagały. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy z ul. Spółdzielczej 3 z kl. V. 
  • Wypominki roczne możemy jeszcze składać do końca listopada.                               Jutro ostatni dzień naszej modlitwy za zmarłych w wypominkach oktawalnych. Bóg zapłać wszystkim, którzy przez cały tydzień w tej modlitwie uczestniczyli.  
  • W czwartek przypada 103. r. odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze św. o godz. 8.00 i 11.00 w int naszej Ojczyzny. 
  • W przyszłą  niedzielę, 14 listopada, odbędzie się XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Libanu. Kryzys ekonomiczny jaki dotknął mieszkańców tego kraju doprowadził do bezrobocia sięgającego 70%. Dziś brakuje niemal wszystkiego.
  • Był Pan z serwisu w sprawie organów i ich nagłośnienia. Podpowiedział nam co na dzisiaj trzeba zrobić, aby poprawić brzmienie organów i poprawnie podłączyć głośniki. W czwartek wymienione zostały przewody głośnikowe, a głośniki zostały zawieszone na specjalnych wieszakach. Panu Markowi dziękujemy za wykonanie tych wszystkich prac instalacyjnych. Bóg zapłać. Niestety w ostatnim tygodniu zepsuł się wzmacniacz naszego nagłośnienia w kościele. Jest to stary wzmacniacz przeniesiony z kaplicy. Postaramy się go naprawić, ale ostatecznie czeka nas założenie nowego nagłośnienia. 
  • W gablocie z ogłoszeniami podane są dane kontaktowe osób, które na etapie diecezjalnym reprezentują parafię w ogłoszonym przez Papieża Franciszka Synodem. Możemy na podane kontakty przesyłać nasze przemyślenia co do sytuacji w Kościele, wyrazić nasze oczekiwania, opowiedzieć jak włączamy się osobiście w życie Kościoła czy parafii, jak czujemy się za Kościół odpowiedzialni czego od Kościoła czy parafii oczekujemy.