XXVI Niedziela Zwykła – 26.09.2021

• W dzisiejsza niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Jest to ideał nowego Jeruzalem , w którym wszystkie narody spotykają się w pokoju i harmonii, sławiąc dobroć Boga i cuda stworzenia. Aby jednak osiągnąć ten ideał, musimy wszyscy starać się zburzyć mury, które nas oddzielają i budować mosty, które sprzyjają kulturze spotkania, świadomi istniejących między nami głębokich wzajemnych powiązań. W tej perspektywie, współczesne migracje dają nam możliwość przezwyciężenia naszych lęków, aby pozwolić się ubogacić różnorodnością tego daru jakim jest każdy z nas. Zatem, jeśli tylko tego chcemy, możemy przekształcić granice w uprzywilejowane miejsca spotkania, gdzie może rozkwitnąć cud coraz większego „my”.
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Jesionowej 9 z kl. X za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać.  Dziękujemy też Panu Krzysztofowi Sygiet z Zawiercia za ofiarowanie kwiatów do dekoracji ołtarzy. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy z ul. Jesionowej 9 z kl. XI.
  • Dzisiaj  po Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św.
  • W czwartek i piątek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Od piątku rozpoczynają się Nabożeństwa Różańcowe. Różaniec w dni powszednie o godz. 16.30, we wtorki o godz. 8.00, a w niedziele o godz. 15.30. Dzieci zapraszam w poniedziałki, środy i piątki. Przychodźmy na te piękne nabożeństwa maryjne i wypraszajmy sobie i swoim bliskim potrzebne łaski.
  • Dziękujemy serdecznie za prace w minionym tygodniu przy kaplicy Panom: Władysławowi, Szczepanowi, Ryszardowi i Markowi. Bardzo serdecznie dziękujemy także Paniom: Ewie, Irenie i Bożenie za umycie wszystkich okien wewnątrz kościoła, wszystkich drzwi za odświeżenie kościoła po pracach tynkarskich. Bóg zapłać.