XXIV Niedziela Zwykła – 15.09.2019r.

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • Św. Tomasz z Akwinu umieszcza w swej Sumie Teologicznej lapidarne stwierdzenie: ”Przymiotem Boga jest to, że kieruje się miłosierdziem; w tym objawia się szczególnie Jego wszechmoc”. Wielki średniowieczny teolog podkreśla fakt, że miłosierdzie nie jest wyrazem tylko zewnętrznej postawy Boga ani tym bardziej słabości. Jest najwyższym atrybutem Jego wszechmocy. Bóg w Jezusie Chrystusie objawia się nie tylko jako byt transcendentny, święty, wieczny i wszechmocny, lecz także jako pełen miłosiernej miłości .
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Leśnej za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na kwiaty. Było 10 osób. Bóg zapłać za liczny udział w tych pracach. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kaplicę mieszkańcy ul. Częstochowskiej.
  • W najbliższą niedzielę organizujemy nasz coroczny Dzień Dziękczynienia i Parafialny Piknik. Będzie to okazją do wdzięczności za każdą kromkę chleba i wszelkie dary na naszych stołach. Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam na plac za plebanią, skosztujemy tam przygotowanych przez nasze gospodynie potraw i smakołyków.
  • Młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania, tak jak dotychczas uczestniczy we Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. katecheza dla kandydatów.
  • Na godz. 11.00 zapraszamy także razem ze swoimi rodzicami, dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
  • Od października planowana jest w naszej parafii seria spotkań pt. WARSZTATY DLA ŻON. Warsztaty obejmują 12 spotkań, prowadzone są na podstawie książki Lindy Dillow – Jaką jestem żoną ? i przeznaczone są dla każdej żony niezależnie od stażu małżeńskiego. Warsztaty są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. Informacje i zapisy tel. 504 839 760