XXIII Niedziela Zwykła – 08.09.2019r.

• Wielkie tłumy szły z Jezusem. On zwrócił się i rzekł do nich: ”Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem. Jezus nie szuka fanów, czy zwolenników. On nie potrzebuje, by Mu przyklaskiwano, czy podwyższano statystyki popularności. Jezus szuka uczniów, którzy na poważnie przyjmą Jego naukę i staną się radykalnymi naśladowcami swojego Mistrza.
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Ogrodowej, Zamkniętej, Krzywej, Podmiejskiej za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na kwiaty. Było 7 osób. Bóg zapłać za liczny udział w tych pracach. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kaplicę mieszkańcy ul. Leśnej.
  • W najbliższą sobotę, 14 września organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Lista chętnych jest już zamknięta. Koszt pielgrzymki 30 zł. Wyjazd sprzed kaplicy o godz. 5.45. Bardzo proszę o punktualne przybycie.
  • Nasz coroczny Dzień Dziękczynienia i Parafialny Piknik zorganizujemy 22 września. Będzie to okazja do wdzięczności za każdą kromkę chleba i wszelkie dary na naszych stołach. Skosztujemy także przygotowanych przez nasze gospodynie potraw i smakołyków.
  • Młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania, tak jak dotychczas uczestniczy we Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. katecheza dla kandydatów.
  • Na godz. 11.00 zapraszamy także razem ze swoimi rodzicami, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Spotkanie organizacyjne z rodzicami 15 września po Mszy św. o godz. 11.00. Przypominam, że I Komunia św. organizowana jest zawsze w naszej parafii w III niedzielę maja.
  • Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które ofiarowały meble i sprzęt AGD potrzebującej rodzinie. Dziękuję za szybką i bezinteresowną pomoc. Bóg zapłać.
  • Od października planowana jest w naszej parafii seria spotkań pt. WARSZTATY DLA ŻON. Warsztaty obejmują 12 spotkań, prowadzone są na podstawie książki Lindy Dillow – Jaką jestem żoną ? i przeznaczone są dla każdej żony niezależnie od stażu małżeńskiego. Warsztaty są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. Informacje i zapisy tel. 504 839 760
  • Osoby zainteresowane wyjazdem na Krucjatę Modlitwy za Polskę prosimy o Kontakt z Panią Irena z Biura Radia Maryja w Zawierciu nr tel. 536 638 626. Wyjazd 14.09. o godz. 5.00. Koszt 70 zł.,
  • Pragnę serdecznie podziękować Panom: Mieczysławowi, Janowi, Władysławowi, Szczepanowi, Tadeuszowi, Adamowi, Markowi i Ryszardowi za prace w minionym tygodniu przy nowym kościele.