XXII Niedziela Zwykła – 01.09.2019r.

• “Uczcie się ode mnie”. Jezus uczy nas, byśmy jako goście wyszukiwali sobie najniższe miejsca, a jako gospodarze zapraszali tych, którzy nie mogą odpłacić nam naszej hojności. On sam jest w tym naszym przykładem. Od Betlejem po Krzyż, Jezus zawsze wybierał najniższe miejsce na tym świecie. „
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Wysockiej za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kaplicę mieszkańcy ul. Ogrodowej, Zamkniętej, Krzywej, Podmiejskiej.
  • Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. w int. uczniów i Grona Pedagogicznego ze Szkoły Podstawowej nr. 3 oraz z Zespołu Szkół im. prof. R. Gostkowskiego zostanie odprawiona o godz. 8.30. Zapraszam Uczniów, Pedagogów oraz Rodziców do wspólnej modlitwy.
  • Od najbliższej soboty będzie odprawiana Msza św. w każdą sobotę rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00.
  • Od najbliższej niedzieli zapraszam młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania, tak jak dotychczas na godz. 11.00. Po Mszy św. młodzież będzie pozostawała na katechezę. Bierzmowanie zostanie ustalone na maj lub czerwiec. Na godz. 11.00 zapraszam także razem ze swoimi rodzicami, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Spotkanie organizacyjne z rodzicami 15 września po Mszy św. o godz. 11.00. Przypominam, że I Komunia św. organizowana jest zawsze w naszej parafii w III niedzielę maja.
  • W sobotę, 14 września organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Chętnych do pielgrzymowania zapraszam do zakrystii.
  • Nasz coroczny Dzień Dziękczynienia i Parafialny Piknik zorganizujemy 22 września. Będzie to okazja do wdzięczności za każdą kromkę chleba i wszelkie dary na naszych stołach. Skosztujemy także przygotowanych przez nasze gospodynie potraw i smakołyków.
  • Pragnę serdecznie podziękować Panom: Mieczysławowi, Janowi, Władysławowi, Szczepanowi, Tadeuszowi, Adamowi, Markowi i Ryszardowi za prace w minionym tygodniu przy nowym kościele przy rusztowaniu i montażu ogrodzenia. Dziękuję także serdecznie Pani Marii za zorganizowaniu prac przy koszeniu trawy i Paniom, które się zaangażowały i solidnie napracowały:Wacławie, Edwardzie, Celince, Teresie, Wandzie, Czesławie oraz Panu Markowi.