XXI Niedziela Zwykła – 25.08.2019r.

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi – zachęca Pan podkreślając potrzebę naszej aktywnej współpracy. Nie wystarczy słyszeć o Jezusie, czy być świadomym treści Jego nauczania. Trzeba jeszcze to nauczanie przyjąć cały sercem a nie wybiórczo, choć czasem jest to dla nas trudne i wymaga wysiłku, niczym przeciskanie się przez ciasne przejście…
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Fabrycznej za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na kwiaty. Jeżeli do sprzątania kościoła przychodzi kilkanaście osób, to nie potrzeba się zastanawiać, czy te rodziny czują się związane z parafią czy nie. Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kaplicę mieszkańcy ul. Wysocka.
  • W ostatnią niedzielę przeżywaliśmy nasz parafialny odpust. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tę uroczystość. Dziękuję Siostrom z Żywego Różańca, jak zawsze można liczyć na waszą pomoc i udział w asyście procesji. Dziękuję Panom od baldachimu, pocztowi sztandarowemu i dzieciom, które brały udział w procesji. Bóg zapłać Rodzinie, która wypowiedziała słowa naszej wdzięczności wobec naszego odpustowego gościa Ks. Kan. Marka Lutego oraz osobom zaangażowały się w Liturgii Słowa. Dziękuję za wszelką pomoc w radosnym i pobożnym przeżyciu naszego odpustu.
  • W sobotę, 14 września organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Chętnych do pielgrzymowania zapraszam do zakrystii.
  • Nasz coroczny Dzień Dziękczynienia i Parafialny Piknik zorganizujemy 22 września. Będzie to okazja do wdzięczności za każdą kromkę chleba i wszelkie dary na naszych stołach. Skosztujemy także przygotowanych przez nasze gospodynie potraw i smakołyków.
  • Jeszcze raz przypominam, że jest książka intencji mszalnych na rok 2020. Bardzo proszę, abyśmy zarezerwowali ważne dla nas intencje modlitewne za żywych lub za zmarłych. Przypominam także, że w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 11.00 możemy zamówić intencję z modlitwą o zdrowie czy z racji jubileuszu bądź imienin.
  • Pragnę serdecznie podziękować Panom: Mieczysławowi, Janowi, Władysławowi, Szczepanowi, Tadeuszowi, Adamowi, Markowi i Ryszardowi za prace w minionym tygodniu przy nowym kościele. Została ustawiona nowa brama. Prowadzone są także prace wewnątrz kościoła. Dziękuję także Pani Marii za zorganizowanie prac porządkowych wokół kościoła. Zaangażowało się w te prace wiele osób. Bóg zapłać Paniom. Bardzo dziękuję za te prace i na pewno w najbliższym czasie taka pomoc będzie jeszcze potrzebna.