XX Niedziela Zwykła – 15.08.2021

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • Przeżywamy dzisiaj nasz doroczny odpust parafialny ku czi naszego patrona św. Maksymiliana Marii Kolbego. Kazania głosi i przewodniczy naszej Uroczystości Ks. prał. Piotr Noga. W litanii do św. Maksymiliana jest wezwanie: Patronie naszych trudnych czasów – módl się za nami. W naszej modlitwie zawierzajmy nasze rodziny, parafię, Ojczyznę i Kościół, św. Maksymilianowi, ale także NMP Wniebowziętej, której on zawierzył całe swoje życie.
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Jesionowej 9 z kl. IV za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. Było sześć osób. Bóg zapłać.  Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy z ul. Jesionowej 9 z kl. V. 
  • Można zamawiać intencje Mszy św. na 2022 r. Bardzo proszę, abyśmy zarezerwowali ważne dla nas intencje za żywych: jubileusze, imieninowe, dziękczynne, a także za zmarłych: rocznicowe za rodziców, dziadków, zmarłych współmałżonków, dzieci czy bliskie nam osoby. Możemy zamawiać intencje w zakrystii kub w kancelarii. 
  • Urząd Statystyczny w Katowicach przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Prosimy nie odkładać spisu na późniejszy czas, ale spisać się jak najszybciej (spis trwa do 30 września br.)  – najlepiej przez Internet na spis.gov.pl lub przez infolinię spisową – 22 279 99 99. Ponadto może do Państwa zadzwonić rachmistrz spisowy, ewentualnie rachmistrz może złożyć wizytę w Państwa domu. Prosimy pamiętać, że udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udzielenia informacji podlega karze grzywny. 
  • W minionym tygodniu było trochę prac przy kościele przed naszym parafialnym odpustem. Dziękujemy Panu Władysławowi za skoszenie trawy wokół kościoła, Pani Ewie i Panu Szczepanowi za parce porządkowe wokół świątyni. Dziękujemy Paniom: Bożenie, Irenie i Ewie za prace przy plebanii. Bóg zapłać za troskę o wygląd i funkcjonowanie tego miejsca. Dziękujemy Pani Wandzie za wypranie i zmianę obrusa ołtarzowego i serwet. Bóg zapłać. 
  • Przy drzwiach wyjściowych zostały zamontowane stopery-ograniczniki. To dla naszego bezpieczeństwa i wygody, aby drzwi mogły pozostać otwarte, by np. pchnięte podmuchem wiatru nie zrobiły komuś krzywdy. 
  • Mam gorącą prośbę do mężczyzn. Potrzebuję na wtorek i środę kilku panów do pomocy przy pracach w naszej kaplicy. Nie będą to ciężkie prace, ale pomocna będzie każda para rąk.