XVIII Niedziela Zwykła – 01.08.2021

• Jezus został posłani przez Ojca na świat, aby rozmnażał dla głodnych chleb i sam jest pokarmem, który mają spożywać, pokarmem, którym mają się żywić na drodze do życia wiecznego. Spożywanie z wiarą Jezusa, który jest prawdziwym Pokarmem zaspokaja głód duchowy człowieka wierzącego w codziennej drodze wiary.
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Jesionowej 9 z kl. II za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. Było kilka osób. Bóg zapłać.  Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy z ul. Jesionowej 9 z kl. III.
  • Rozpoczyna się dzisiaj sierpień – miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce.
  • W środę,  wspomnienie liturgiczne św. Jana Vianneya – patrona proboszczów.
  • W piątek, święto Przemienienia Pańskiego.
  • W I czwartek i I piątek miesiąca adoracja i spowiedź od godz. 16.00.
  • W czasie ostatniej burzy został uszkodzony dach kościoła w Błędowie. Cały dach jest do wymiany. W ostatnią niedzielę zbieraliśmy ofiary na ten cel. Możemy jeszcze dzisiaj wspomóc parafię w Błędowie.
  • Jeżeli mamy w domu stary sprzęt elektroniczny lub elektryczny: drukarki, laptopy, lodówki, telewizory itp., możemy je przywieź i złożyć za plebanią. Biorąc udział w tej zbiórce zużytego sprzętu, wspomagamy Kościoły na Wschodzie i polskich misjonarzy. Zachęcam do tego, abyśmy przeglądnęli to, co chcemy wyrzucić i wzięli udział w tej akcji. Sprzęt można składać do najbliższego wtorku za plebanią.
  • Dziękujemy serdecznie Panu Adamowi za skoszenie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać za troskę o otoczenie naszej świątyni.
  • W minioną środę firma kamieniarska obłożyła granitem podstawy filarów przy wejściu do kościoła. Została także położona granitowa płyta przy wejściu do piwnicy od strony Biedronki. Zakupiłem także w ostatnim czasie szarfę do dzwonka i mosiężne okucia, dwie alby, komże, 3 fioletowe stuły do spowiedzi, kadzidło, bieliznę kielichową. Zostały także wczoraj zamontowane barierki na schodach do piwnicy i krata. To dla bezpieczeństwa by nie wszedł tam ktoś, kto nie powinien, ale także dla bezpieczeństwa dzieci, by nie zrobiły sobie krzywdy.  Koszt tych prac to 10 tyś. zł.
  • Od jutra będzie można zamawiać intencje Mszy św. na 2022 r. Bardzo proszę, abyśmy zarezerwowali ważne dla nas intencje za żywych: jubileusze, imieninowe, dziękczynne, a także za zmarłych: rocznicowe za rodziców, dziadków, zmarłych współmałżonków, dzieci czy bliskie nam osoby. Możemy zamawiać intencje w zakrystii kub w kancelarii.