XVII Niedziela Zwykła – 25.07.2021

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • Obchodzimy w Kościele w Polsce Tydzień św. Krzysztofa. Obchody te organizowane są przez misyjne stowarzyszenie MIVA Polska, zajmujące się pomocą misjonarzom w zdobywaniu środków transportu. Odbywają się one pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i związane są ze wspomnieniem świętego Męczennika ze starożytności chrześcijańskiej, św. Krzysztofa, który jest czczony jako Patron Kierowców i Podróżujących. Jego popularny wizerunek umieszczamy często w naszych pojazdach i wzywamy jego pomocy i opieki, szczególnie gdy udajemy się w drogę. Jednak treść tego Tygodnia nie ogranicza się do spraw związanych z bezpiecznym podróżowaniem i duszpasterską troską o użytkowników drogi, ale mieści w swojej perspektywie sprawę misyjnej działalności Kościoła i jej potrzeb w zakresie środków transportu. Wyjście naprzeciw tym potrzebom misjonarzy, a więc poza obręb naszych lokalnych spraw i potrzeb, staje się naszym „misyjnym wyjściem”, o którym często mówi papież Franciszek i do którego zaprasza wszystkich wierzących.
  • Dzisiejsza niedziela  obchodzona jest w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Modlimy się za wszystkich, którzy stracili w tych kataklizmach swoich bliskich, mieszkania, domy, a często dorobek całego życia. W całej Polsce jest dzisiaj organizowana zbiórka pieniężna na rzecz poszkodowanych. W czasie ostatniej burzy został uszkodzony dach kościoła w Błędowie. Cały dach jest do wymiany. Dzisiejsza zbiórka ofiar przeznaczona zostanie z parafii z naszego dekanatu właśnie na ten cel. Rozmawiałem z Ks. Proboszczem Bronisławem, parafianie i on martwią się czy wystarczy im na to środków i czy zdążą przed zimą. Jeżeli możemy to wspomóżmy ich naszymi ofiarami. 
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Jesionowej 9 z kl. I za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. Było kilka osób. Bóg zapłać.  Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy z ul. Jesionowej 9 z kl. II.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce. 
  • Jeżeli mamy w domu stary sprzęt elektroniczny lub elektryczny: drukarki, laptopy, lodówki, telewizory itp., możemy je przywieź i złożyć za plebanią. Biorąc udział w tej zbiórce zużytego sprzętu, wspomagamy Kościoły na Wschodzie i polskich misjonarzy. Zachęcam do tego, abyśmy przeglądnęli to, co chcemy wyrzucić i wzięli udział w tej akcji. Sprzęt można składać do 3 sierpnia za plebanią.  
  • Dziękujemy serdecznie Panu Markowi za prace w kościele w minionym tygodniu.
  • Dziękujemy Pani Janinie za ufundowanie dwóch zestawów mopów i wiaderek. Bóg zapłać. 
  • Od najbliższej niedzieli będzie można zamawiać intencje Mszy św. na 2022 r. Bardzo proszę, abyśmy zarezerwowali ważne dla nas intencje za żywych: jubileusze, imieninowe, dziękczynne, a także za zmarłych: rocznicowe za rodziców, dziadków, zmarłych współmałżonków, dzieci czy bliskie nam osoby. Możemy zamawiać intencje w zakrystii kub w kancelarii. 
  • Z uwagi na szkody od huraganu, które powstały w lesie 15.07.2021r., Nadleśniczy Nadleśnictwa Siewierz Pan Grzegorz Cekus wydał zarządzenie o czasowym zakazie wstępu do lasu. W trosce o zdrowie i życie mieszkańców zwracam się do Państwa z prośbą w imieniu Nadleśnictwa Siewierz, o przekazanie tych informacji podczas ogłoszeń.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.