XVI Niedziela Zwykła – 18.07.2021

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • Chrystus nie ustaje w posyłaniu nam pasterzy. Są wśród nich tacy, którzy z zaangażowaniem i uczciwością podejmują powołanie i sumiennie próbują je realizować. Są również szukający niegodziwych zysków, przywilejów. Co ciekawe, że krytykowani są nie tylko ci źli, ale jeszcze bardziej krytykowani są ci uczciwi i wierni Ewangelii. Oni rzekomo nie rozumieją ludzi i ich potrzeb, bo stawiają zbyt wielkie wymagania. 
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Jesionowej 8 z kl. II za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. Było kilka osób. Bóg zapłać.  Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy z ul. Jesionowej 9 z kl. I.
  • Serdecznie dziękujemy Panom: Szczepanowi i Markowi za prace w minionym tygodniu w kościele. Dziękujemy także Panu Markowi za wprowadzenie nowego programu w dzwonienie sygnaturki. Sam mechanizm naszego dzwonu ma już około 20 lat i wymaga naprawy lub wymiany. Czekamy na przyjazd serwisu. 
  • Zostały zakupione dwie ławki na plac kościelny. W niedzielę podczas Mszy św. część osób stoi przed kościołem. Rozumiem, że to wszystko jest wynikiem epidemii. Ale także w tygodniu możemy przyjść i w spokoju przed figurą Matki Bożej pomodlić się Różańcem. 
  • W najbliższą niedzielę z racji święta św. Krzysztofa – patrona pielgrzymów i kierowców, po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary składane przy tej okazji, przeznaczane są na środki transportu dla polskich misjonarzy. 
  • Najbliższą niedzielę 25 lipca br. przeżyjemy w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Po Mszach św.  organizowane będą  zbiórki funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.
  • Dziękujemy Pani Annie za ufundowanie kwiatów do dzisiejszej dekoracji kościoła. Bóg zapłać. 
  • Jeżeli mamy w domu stary sprzęt elektroniczny lub elektryczny: drukarki, laptopy, lodówki, telewizory itp., możemy je przywieź i złożyć za plebanią. Biorąc udział w tej zbiórce zużytego sprzętu, wspomagamy Kościoły na Wschodzie i polskich misjonarzy. Zachęcam do tego, abyśmy przeglądnęli to, co chcemy wyrzucić i wzięli udział w tej akcji. Sprzęt można składać do 3 sierpnia za plebanią.