XV Niedziela Zwykła – 11.07.2021

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • Dziś Jezus wysyła uczniów z misją głoszenia. Przykazał im, żeby nic z sobą nie brali: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. Maja zaufać nie sobie, ale Bogu. Rzeczywiście, nic nie mając, ani niczego nie planując, kierują się tylko słowem Bożym i łaską, jaką otrzymali od Jezusa. 
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Jesionowej 8 z kl. I za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. Były dwie panie. Bóg zapłać.                                           Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy z ul. Jesionowej 8 z kl. II.
  • Jeżeli mamy w domu stary sprzęt elektroniczny lub elektryczny: drukarki, laptopy, lodówki, telewizory itp., możemy je przywieź i złożyć za plebanią. Biorąc udział w tej zbiórce zużytego sprzętu, wspomagamy Kościoły na Wschodzie i polskich misjonarzy. Zachęcam do tego, abyśmy przeglądnęli to, co chcemy wyrzucić i wzięli udział w tej akcji. Sprzęt można składać do 3 sierpnia za plebanią. 
  • Serdecznie dziękujemy Panu Adamowi za skoszenie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać za ofiarowaną pracę i troskę o naszą świątynię. Dziękujemy także Pani Ewie i Panu Szczepanowi za prace porządkowe wokół kościoła. 
  • Mamy już fundatorów obudwu aniołów w mozaice przy głównym ołtarzu. Są też osoby, które w dwie lub trzy byłyby gotowe ufundować mozaikę z Jezusem miłosiernym. Są dwie rodziny, które włączyłyby się w ufundowanie mozaiki ze sceną chrztu Pańskiego. / potrzeba jeszcze jednego fundatora/