XIX Niedziela Zwykła – 08.08.2021

• Nie wolno nam zapominać o przestrodze Chrystusa: „Jeżeli nie będziecie spożywać ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie” (J 6,53). Chodzi oczywiście o nadprzyrodzony wymiar życia, o „życie wieczne” w łasce uświęcającej.
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Jesionowej 9 z kl. III za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. Było kilka osób. Bóg zapłać.  Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy z ul. Jesionowej 9 z kl. IV.
  • Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy przez swoją ofiarność wsparli Parafię w Błędowie. Czeka ich nieoczekiwana inwestycja, położenie nowego dachu na parafialnej świątyni, bo dotychczasowy został zniszczony przez wichurę. Z naszej parafialnej  zbiórki było 1700 zł. Z tacy dołożyłem 300 zł. do kwoty 2000 zł. i przekazałem Ks. proboszczowi Bronisławowi.
  • Juto z Olkusza wyrusza Piesza Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Zakończenie pielgrzymowania 13 sierpnia.
  • W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to także niedziela naszego parafialnego odpustu ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Kazania na wszystkich Mszach św. będzie nam głosił Ks. prał. Piotr Noga. Msze św. o godz. 8.00, 12.00 i 16.00. Po Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  • Można zamawiać intencje Mszy św. na 2022 r. Bardzo proszę, abyśmy zarezerwowali ważne dla nas intencje za żywych: jubileusze, imieninowe, dziękczynne, a także za zmarłych: rocznicowe za rodziców, dziadków, zmarłych współmałżonków, dzieci czy bliskie nam osoby. Możemy zamawiać intencje w zakrystii kub w kancelarii.