XIV Niedziela Zwykła – 05.07.2020

• Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Nie tylko ciało się męczy. Czasem jeszcze bardziej udręczona jest ludzka dusza. Nie zawsze wzmocni ją: dobra książka, film, joga, rozrywka… Są takie udręki, że jedynym ratunkiem jest Jezus.
  • Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy ul. Spółdzielczej 8 z kl. I.
  • Wczoraj o godz. 11.00 przeżywaliśmy uroczystość I Komunii św. Po raz pierwszy uczestniczyło w pełni w Eucharystii dziewięcioro dzieci. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom tych dzieci za przygotowanie kościoła do liturgii, za sprzątanie i wystrój naszej świątyni. Rodzice złożyli 1000 zł. jako dar ołtarza. Bóg zapłać. Dziękujemy także Pani katechetce Agacie za piękne przygotowanie liturgii uroczystości oraz Panu Andrzejowi za oprawę muzyczną Mszy św..Druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. 20 września br.
  • Pragnę, bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę zorganizowali uroczystość jubileuszu 30 lecia mojego kapłaństwa. Wszystkie te gesty życzliwości, składane życzenia oraz podarunki były dla mnie bardzo wzruszające. Rozumiem je także, jako wyraz pewnej więzi między parafianami a duszpasterzem, które powstały w przez dziesięć lat posługi w tej parafii. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję Siostrom z Żywego Różańca, ministrantom, dzieciom, wszystkim, którzy tę uroczystość organizowali, wzięli w niej udział oraz ofiarowali dar swojej modlitwy. Bóg zapłać.
  • Jak widzimy, zostały zamontowane parapety w kościele. Zamontowano 35 parapetów. Wszystkie te prace wypłaciłem.
  • Serdecznie dziękujemy Paniom: Ewie i Irenie za prace porządkowe wokół kościoła oraz Panu Władysławowi za skoszenie trawy. Bóg zapłać.