XIV Niedziela Zwykła – 04.07.2021

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • Jezus mówił im: „Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony”. I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Niechętnie przyznajemy się uczuć zazdrości i zawiści. Czy potrafię cieszyć się z sukcesu bliźniego? Czy jestem w stanie je pochwalić? Czy nie cieszę się, gdy bliźniego spotka nieszczęście? Zawiść i zazdrość nie tylko burzą wewnętrzny pokój i wprowadzają rozłam między ludźmi, ale także, mogą doprowadzić do rozminięcia się ze zbawiającym Bogiem. 
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Jesionowej 9 z kl. III za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. Były cztery osoby. Bóg zapłać.                                           Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy z ul. Jesionowej 8 z kl. I.
  • Serdecznie dziękujemy Pani Joli za ufundowanie dzisiejszej dekoracji kościoła. Bóg zapłać.  
  • Dziękujemy Pani Wandzie za upranie kolejnych obrusów i serwet, uszycie pokrowców. Cała bielizna ołtarzowa została odświeżona. Bóg zapłać. 
  • Jeżeli mamy w domu stary sprzęt elektroniczny lub elektryczny: drukarki, laptopy, lodówki, telewizory itp., możemy je przywieź i złożyć za plebanią. Biorąc udział w tej zbiórce zużytego sprzętu, wspomagamy Kościoły na Wschodzie i polskich misjonarzy. Zachęcam do tego, abyśmy przeglądnęli to, co chcemy wyrzucić i wzięli udział w tej akcji. Sprzęt można składać do 3 sierpnia za plebanią. 
  • Zostały zamontowane dwie kraty w oknach zakrystii od strony Biedronki. Jest to częściowe zabezpieczenie przed włamaniem. Ostatecznie będzie w kościele i wokół monitoring, ale obecnie z racji finansowej jest to niemożliwe. Są także prowadzone inne prace. Po ich zakończeniu będę o tym informował. 
  • Jest fundator jednego anioła w mozaice przy głównym ołtarzu. Są też osoby, które w dwie lub trzy byłyby gotowe ufundować mozaikę z Jezusem miłosiernym.