XII Niedziela Zwykła – 23.06.2019r.

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • Nowożeńcom: Annie Cyzowskiej i Mateuszowi Jadowskiemu gratulujemy zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego i życzymy obfitości Bożych łask na wspólnej drodze życia małżeńskiego i rodzinnego. Dziękujemy także za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej liturgii. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kaplicę mieszkańcy z ul. Częstochowskiej 12 z kl. IV.
  • Przez Oktawę Bożego Ciała Msza św. o godz. 17.00, nabożeństwo i procesja. Zakończenie Oktawy w czwartek o godz. 17.00. Będzie także błogosławieństwo małych dzieci i poświecenie wianków, ziół i kwiatów.
  • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji Uroczystości nie obowiązuje post.
  • W tradycji chrześcijańskiej sprofanowanym miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny. Dzieje się to poprzez specjalny obrzęd pokutny. Dlatego chciałbym poinformować, że księża biskupi – obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski – wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa” – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w specjalnym oświadczeniu w sprawie aktów nienawiści wobec katolików w Polsce. „Prosimy, aby po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej odśpiewać suplikację Święty Boże, Święty Mocny…”,
  • Dziękujemy serdecznie Panom, którzy w ostatnim tygodniu pracowali przy nowym kościele: Władysławowi, Szczepanowi, Adamowi, Ryszardowi, Janowi, Mieczysławowi, Tadeuszowi.