XII Niedziela Zwykła – 21.06.2020

• W najbliższą środę, o godz. 17.00 Ks. Bp Grzegorz Kaszak udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Kandydaci do bierzmowania uczestniczyli w katechezach prze półtora roku. Przystąpi do bierzmowania 42 osoby. Módlmy się, aby dary tego Sakramentu nie zostały zmarnowane, ale wydały piękne owoce dobrego chrześcijańskiego życia. Pragnę serdecznie podziękować rodzicom tej młodzieży, którzy wczoraj przygotowali kościół do uroczystości bierzmowania. Bóg zapłać za te prace i troskę o swój parafialny kościół. Szkoda, że nie wszyscy to rozumieją. W środę na 17.00 zapraszam tylko kandydatów bierzmowania i ich rodziny. Ze względu na wymogi sanitarne nie wszyscy wejdą do środka. Bardzo proszę, abyśmy uczestniczyli w liturgii w maseczkach. Intencja mszalna zamówiona na środę będzie odprawiona rano o godz. 7.00.
  • Msza św. na zakończenie r. szk. 2019/2020 w najbliższą niedzielę o godz. 11.00. Wraz z Uczniami oraz Gronem Pedagogicznym ze SP – 3 w Łazach i Zespołu Szkół im. prof. R. Gostkowskiego będziemy dziękować dobremu Bogu za miniony rok szkolny i modlić się o dobre i bezpieczne wakacje.
  • Zapraszamy na niezwykły, międzynarodowy koncert z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, pod patronatem Jego Ekscelencji księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Jego Eminencji księdza kardynała Timothy Dolana, arcybiskupa Nowego Jorku, Jego Eminencji księdza kardynała Stanisława Dziwisza oraz Pana Adriana Kubickiego, konsula generalnego Rzeczypospolitej w Nowym Jorku. W koncercie wystąpią artyści z 40 krajów świata, w tym z Polski, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Korei, Włoch, Japonii, Tajwanu, Turcji i Szwajcarii. Soliści Metropolitan Opera z Nowego Jorku, soliści Polskiej Opery Narodowej i Polskiego Baletu Narodowego. W programie muzyka sakralna i klasyczna, składająca się z utworów Schuberta, Mozarta, Verdiego i Moniuszki. Pierwotnie, koncert miał odbyć się w prestiżowym Lincoln Center w Nowym Jorku, jednak ze względu na epidemię został zrealizowany w wersji on-line. Emisja online odbędzie się dzisiaj, w niedzielę 21 czerwca, o godz. 20.00 na stronie wydarzenia www.jp2concert.com.
  • Serdecznie dziękujemy Paniom: Ewie i Irenie oraz Panu Adamowi za prace porządkowe wokół kościoła. Potrzeba dużo wysiłku, żeby otoczenie kościoła było zadbane. Bóg zapłać za tę pracę i troskę. Dziękujemy także Panom: Markowi i Szczepanowi, Władysławowi i Adamowi za prace przy kościele. Zostało dokończone malowanie poręczy i została skoszona trawa. Bóg zapłać. Dziękujemy też Paniom: Elżbiecie i Bożenie za prace porządkowe przy plebani. Bóg zapłać także Pani Bożenie za wypranie obrusa ołtarzowego.
  • W ostatnim tygodniu zostały założone parapety w oknach witrażowych a także w zakrystiach i w piwnicy. Pozostały jeszcze do założenia parapety w górnych oknach. Ale ze względu na bierzmowanie, prace te zostały przełożone na później.