XII Niedziela Zwykła – 20.06.2021

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • Kimże właściwie On jest, że nawet wicher i jezioro są Mu posłuszne?” To pytanie jest nie tylko wyrazem lęku i zdziwienia, ale i wyrazem niezrozumienia, a w końcu rzeczywiście braku wiary, co też Jezus Apostołom wyrzuca: „Jakże wam brak wiary! ” Czy jednak i w nas nie ma ostatecznie tegoż samego braku wiary? Czy kiedy pytamy w sytuacjach trudnych: „A gdzież jest Bóg, dlaczego On nic nie czyni?„, czyż nie wyrażamy tegoż samego braku wiary co Apostołowie? 
  • Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul. Jesionowej 7 z kl. II za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy z ul. Jesionowej 7 z kl. III.
  • W czwartek przypada uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • Dziękujemy Pani Wandzie za upranie obrusów ołtarzowych, serwet uszycie pokrowców na te obrusy. Bóg zapłać za te prace, bo są one dla naszego wspólnego dobra. 
  • Na wszelkie zbiórki przed kościołem potrzebna jest zgoda Kurii. Czasem zgłasza się ktoś z prośbą o zgodę na taką zbiórkę. Najczęściej chodzi o wsparcie kosztownego leczenia, operacji. Tydzień wcześniej ogłaszam tu z ambony taką sytuację, taką potrzebę i sam zachęcam do ofiarności. Jeżeli jednak ktoś sam zbiera takie ofiary i nie wiemy na jakie cele, ani nie zgłosi tego w parafii, jest to najczęściej zwykłe naciąganie i zazwyczaj na alkohol. Po takich zbiórkach, mam telefony z pretensjami nie tylko od was ale także z pomocy społecznej, że się na to zgadzam. 
  • W środę Pracownia Mozaiki Kauczyńskich z Krakowa przedstawiła wstępne projekty mozaik do naszego kościoła. Są to wstępne projekty pięciu mozaik we wnętrzu naszej świątyni i dwa na zewnątrz. Nad chrzcielnicą – scena chrztu Pana Jezusa w Jordanie, przy ambonie Jezus miłosierny, po obu stronach ołtarza głównego, pod oknami – dwa adorujące anioły, na łuku tęczowym nad prezbiterium – Ostatnia Wieczerza, nad wejściem do kościoła – Jezus Pantokrator, we wnęce od strony przedszkola – Maryja.