Wniebowstąpienie Pańskie – 02.06.2019r.

• Obchodzimy dzisiaj XII Święto Dziękczynienia. W tym roku, dziękujemy Opatrzności Bożej za dwóch wielkich Pasterzy – świętego Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego prymasa Tysiąclecia.Święto Dziękczynienia odbywa się dokładnie w 40. rocznicę rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Jednocześnie żyjemy w oczekiwaniu na ogłoszenie decyzji o beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego.Obaj ci Mężowie Opatrznościowi, których Bóg dał Kościołowi polskiemu i Kościołowi Powszechnemu ogromną wagę przywiązywali do rodziny, a troskę o nią wyrażali w wielu swych działaniach. Przed kościołami zbierane będą ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  • Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z ul. Częstochowskiej 12 z kl. II za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać za liczny udział w tych pracach. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kaplicę rodzice dzieci, które będą obchodzić rocznicę I Komunii św.
  • Przez cały czerwiec, Kościół oddaje cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa Czerwcowe w dni powszednie o godz. 16.45, a w niedziele o godz. 15.45.
  • W I czwartek i I piątek miesiąca od godz. 16.00 Godzina Święta i możliwość spowiedzi św.
  • W najbliższą niedzielę o godz. 9.30, dla tych dzieci, które uczestniczyły przez cały rok we Mszy św. niedzielnej i tych które przyjdą będzie Msza św. rocznicowa z racji I Komunii św.