VIII Niedziela Zwykła – 03.03.2019r.

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  1. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom z ul. Spółdzielczej 9 z kl. III za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej liturgii. Bóg zapłać także za złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kaplicę mieszkańcy z ul. Wyzwolenia 4 z kl. I. 
  2. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9.00 i 17.00. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W duchu pokuty i wynagrodzenia za grzechy podejmijmy osobiste choćby drobne wyrzeczenia /może rezygnacja ze słodyczy, kawy, palenia papierosów czy abstynencja od alkoholu/. Zachęcam do podjęcia dodatkowej codziennej modlitwy czy ofiarowania jałmużny. Niech to będzie czas naszego nawrócenia i duchowego wzrostu. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.30. Na balustradzie wystawiona jest książka abstynencji.
  3. Od najbliższej niedzieli rozpoczyna się przygotowanie młodzieży do S. Bierzmowania. Będą się przygotowywać uczniowie obecnej kl. VI i VII. Jeżeli nawet młodzież uczęszcza do szkoły poza parafią, to do bierzmowania przystępujemy w swojej parafii. Jeżeli do bierzmowania chciałyby przystąpić osoby starsze proszę zgłosić się do zakrystii lub kancelarii, uzgodnimy dogodną formę przygotowania.  
  4. Od najbliższej niedzieli rozpoczynają się katechezy przedmałżeńskie, konieczne do załatwienia formalności związanych z sakramentem Małżeństwa. Narzeczeni uczestniczą we Mszy św. o godz. 17.00 w parafii św. Michała w Łazach przez kolejne trzy niedziele Wielkiego Postu. 
  5. Serdecznie dziękujemy panom, którzy pracowali w minionym tygodniu w nowym kościele: Janowi, Szczepanowi, Władysławowi, Tadeuszowi, Mieczysławowi, Markowi i Ryszardowi.  Bóg zapłać.