VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • „Dobrze czyńcie – mówi Jezus – tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają; módlcie się za tych, którzy nas oczerniają”. Nienawiść nie potrzebuje instrukcji. Ale odpowiedzieć dobrem na zło…
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Jesionowej 9 z kl. VI, za przygotowanie kościoła dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy ul. Jesionowej 9 z kl. VII.
  • W Środę Popielcową posypaniem głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy Piątek Wielkiego postu o godz. 16.30, a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30.
  • Zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2020”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze. /Ks. Bp Grzegorz Kaszak /
  • Zostały zawieszone stare stacje Drogi Krzyżowej. Przeniesiona także została tablica pamiątkowa wspominająca śp. Ks. prob. Jana Maja. Za te prace dziękujemy serdecznie panom: Władysławowi, Szczepanowi, Markowi, Adamowi, Mieczysławowi.
  • Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa potrzebne jest świadectwo ukończenia Katechez przedmałżeńskich. Katechezy takie będą trwały przez trzy kolejne niedziele: 1, 8 i 15 marca br. w par. św. Michała w Łazach. Rozpoczynają się Mszą św. o godz. 17.00 a następnie jest spotkanie w salce katechetycznej.