VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019r.

• Często w mediach słyszymy o konferencjach pokojowych czy „okrągłych stołach” mających na celu zażegnanie konfliktów. Różne są tego skutki. Poszukuje się wtedy mediatorów mających za zadanie skłonienie skonfliktowanych stron do zawarcia zgody i pokoju. Źródłem prawdziwego pokoju jest tylko i wyłącznie Bóg. Każda próba budowania na świecie pokoju bez Boga zawsze kończy się piekłem. Jezus kieruje do nas słowa: Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję.
  • Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z ul. Częstochowskiej 12 z kl. I za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać za liczny udział w tych pracach. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kaplicę mieszkańcy z ul. Częstochowska 12 z kl. II.
  • Dzisiaj przypada Dzień Matki. Módlmy się w intencji wszystkich matek o Boże błog. oraz miłość i szacunek na co dzień od swoich dzieci, a także o łaskę nieba dla tych, które już zakończyły ziemską drogę.
  • W najbliższą sobotę klerycy V roku naszego seminarium przyjmą święcenia diakonatu. Módlmy się w ich intencji.
  • W najbliższą niedzielę dzieci zaprezentują nam w formie inscenizacji słowno muzycznej tajemnicę objawienia fatimskiego. Przyjdźmy na godz. 15.30, a więc kilka minut przed Nabożeństwem Majowym.
  • W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić XII Święto Dziękczynienia. Przed kościołami zbierane będą ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.