VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020

• W związku z epidemią coronawirusa, zmieniony został w naszej parafii termin uroczystości I Komunii św. Jeżeli nie przeszkodzą nowe okoliczności, to dzieci przystąpią po raz pierwszy w pełni do stołu Eucharystii w niedzielę 20 września.
  • Odwołane zostało także wyznaczone na maj bierzmowanie naszej młodzieży. Nowy termin bierzmowania zostanie odpowiednio wcześniej podany do wiadomości.
  • Serdecznie dziękujemy paniom: Ewie, Irenie, Krystynie, Magdalenie i Błażejowi za posprzątaniu kościoła po pracach z minionego tygodnia. . Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy ul. Spółdzielczej 3 z kl. VI.
  • Przez cały czas trwania coronavirusa dużo osób pozostaje w domu i nie uczestniczy we Mszy św. tu w kościele. Sami przyznajecie, że jest to dla was trudne i przykre, że nie możecie tu być. Możemy tylko mieć nadzieję, że z Bożą pomocą ludzkość jakoś opanuje tę pandemię. Dla mnie to też jest przykre, że jest was tu tak mało. Tym bardziej, że w tej nowej świątyni bywało nas tu ostatnio więcej niż w kaplicy. Dziękuję wam za dobre słowo. Za to, że często pytacie czy dzwonicie czy czegoś nie potrzeba? Dziękuje także za gorliwsze ofiary składane na tacę. Bóg zapłać.
  • W poniedziałek 18 maja obchodzimy 100. r. urodzin naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II. Dziękujemy Dobremu Bogu za ten święty i piękny pontyfikat i za wstawiennictwem naszego św. Papieża modlimy się o ustanie epidemii coronavirusa.
  • Jak widzimy w miarę naszych możliwości trwają prace w kościele. Przez ostatnie dni trwają prace przy ołtarzu głównym. Realizujemy kolejny etap projektu. Niestety z racji finansowych nie możemy zrobić wszystkiego na raz. Podobnie firma elektroniczna realizuje kolejny etap nagłośnienia naszej świątyni. Rozpoczęto także wczoraj montaż balustrady na chórze.
  • Pragnę serdecznie podziękować Panu Danielowi Dudek za skoszenie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać za tę pracę.
  • Serdecznie dziękujemy także Paniom: Ewie, Irenie, Feliksie i Panu Adamowi za prace porządkowe wokół kościoła.
  • W maju rozpoczynają się Nabożeństwa Fatimskie. Cztery osoby ufundowały nowy ornat maryjny. Jest to ornat właśnie z aplikacjami Matki Bożej Fatimskiej. Bardzo dziękuję za ten zakup. Jest on oznaką naszej miłości do Maryi.