V Niedziela Zwykła – 09.02.2020

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • Wsłuchując się w głosy współczesnych polityków, ludzi nauki i kultury, dziennikarzy i publicystów, osób odpowiedzialnych za wychowanie młodego pokolenia, należy przypomnieć jakże aktualne dzisiaj słowa wielkiego Ojca Narodu, /Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego/, które mogą stać się przesłaniem kierowanym do każdego z nas. „Jesteśmy przekonani – mówił prymas Stefan Wyszyński – że lepiej jest, gdy Naród wierzy, niż gdyby nie wierzył, że umacnianie wiary bardziej służy jedności Narodu, aniżeli jej niszczenie. (…) Umacnianie w Narodzie wiary w Boga Jedynego i Żywego dobrze Polsce służy. Sami oceńcie, co lepiej służy Narodowi: czy to, że jest zjednoczony w imię Boga Żywego, czy to, że jest bez Boga w sercu?”.
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Jesionowej 9 z kl. IV, za przygotowanie kościoła dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy ul. Jesionowej 9 z kl. V.
  • We wtorek przypada wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego.
  • W sobotę przypada 33. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył Go obficie swoim błogosławieństwem.
  • Serdecznie dziękujemy panom, za prace w minionym tygodniu przy kościele: Władysławowi, Szczepanowi, Markowi, Adamowi. Przed kościołem została zamontowana gablota na ogłoszenia. Gorąco dziękujemy także osobom, które pomagały w rozbieraniu dekoracji świątecznej. Za waszą pracę i ofiarowany czas i to, że jesteście zawsze gotowi pomóc. Bóg zapłać. Dziękujemy także pani Bożenie za wypranie obrusów ołtarzowych. Serdeczne Bóg zapłać.
  • Od strony Biedronki, na schodach do zakrystii została w minionym tygodniu wykonana nierdzewna balustrada. Jak już kiedyś wspomniałem, w tym roku będziemy będziemy wykonywać wszystkie te prace, które poprawią estetykę naszej świątyni / parapety, malowanie, docieplenia /, ale także prace, które poprawią komfort naszego korzystania z kościoła.