V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  • W uroczystość św. Józefa rozpoczął się Rok Rodziny – Amoris Laetitia. Zakończy się obchodami Dziesiątego Światowego Spotkania Rodzin, które odbędzie się w Rzymie w czerwcu 2022 roku. Celem obchodów jest przywrócenie małżeństwom i rodzinie ważnego miejsca w duszpasterstwie w Kościele lokalnym i odnowa propozycji duszpasterskich dla nich skierowanych. Jego ustanowienie to odpowiedź na szereg wyzwań i kryzysów rodziny we współczesnym społeczeństwie, a także zaproszenie do ponownej pogłębionej lektury papieskiej adhortacji poświęconej rodzinie. 
  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Częstochowskiej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać za liczny udział w tych pracach. Prosimy, aby na najbliższą niedzielę przygotowali kościół mieszkańcy z ulic: Rot. Pileckiego,  Kochanowskiego, Mała, Mickiewicza, Wyzwolenia, Leśniczówka, Grunwaldzka. 
  • Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. 
  • W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Jak co roku zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Niech będzie to także nasza odpowiedź na szatańskie plany różnych ideologii, aby w naszej Ojczyźnie zalegalizować aborcję na każde życzenie. 
  • W przyszłą niedzielę przypada 12. rocznica święceń biskupich biskupa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się o potrzebne łaski dla Pasterza naszej diecezji. 
  • Pragnę wam serdecznie podziękować za szybką i gorliwą odpowiedź na moją propozycję o ufundowanie glorii wokół tabernakulum. W ciagu tygodnia zgłosiło się sześć osób, które ofiarowały brakującą sumę, aby wypłacić te prace. Mamy dziesięciu ofiarodawców po 1000 zł. Pani Joanna Dratwińska, Pani Elżbieta Gocyla z synem Patrykiem, Pan Jan Dulkiewicz, Pan Tadeusz Ziaja, Państwo: Ewa i Adam Miszczyk, Elżbieta i Tadeusz Dudek, Katarzyna i Szczepan Szlęk, Magdalena Błażej Kyrcz, Anna i Włodzimierz Suwała, Anna i Rafał Makuch. Pragnę im w waszym i moim imieniu gorąco podziękować. Uregulowałem nasze zaległości u wykonawcy. Jeszcze raz Bóg zapłać. 
  • Wiem, że są jeszcze osoby, które chciałyby się włączyć przez swoje ofiary w wystrój wnętrza naszej świątyni. W najbliższym czasie będę rozmawiał z artystami, którzy malują obrazy. Chciałbym, aby zamiast papierowych reprodukcji, wisiały na filarach naszej świątyni obrazy olejne. Będą to już jednakowe wymiary tych obrazów, jednakowe ramy. Mamy sześć filarów. A więc będą to: św. Jan Paweł II, św. Katarzyna – patronka kolejarzy, św. Józef, sł. Boży Kardynał Stefan Wyszyński. Wybierzemy jeszcze dwie postaci. Myślę, że do świąt będziemy wiedzieć, jaki będzie koszt jednego obrazu. 
  • Ponieważ najbliższą naszą inwestycją będzie docieplenie stropu, rozmawiałem w minionym tygodniu o kosztach potrzebnych materiałów. W ostatnim czasie materiały budowlane znacząco podrożały. Gdybyśmy dzisiaj robili ocieplenie, to koszt tych prac będzie większy o 18 tyś. niż w listopadzie ubiegłego roku. Mamy nadzieję, że latem ceny tych materiałów będą niższe.